خانه / نوشتار و اخبار / گالری آثار «امیرحسین بیانی» افتتاح شد

گالری آثار «امیرحسین بیانی» افتتاح شد

«امیر حسین بیانی»، نقاش، نمایشگاه گردان و استاد دانشگاه، تازه‌ترین آثارش را از ۲۴ اردیبهشت در گالری محسن به نمایش گذاشت.

بیانی مسئله‌ی این مجموعه را سیاست می‌داند، اما نه سیاست رهایی بخش، بلکه از سیاست قدرت می‌گوید. این مجموعه با نگاهی مطلقا انتقادی سعی در رویارویی با آن بخش از سیاست را دارد که سراسر هستی انسان را هدف گرفته است و مجدانه سعی در نابودی انسانیت دارد.

امیر حسین بیانی همچنین درخصوص این آثار می‌کوید: “من در این مجموعه به سراغ تمامی عناصر نگاره‌های ایرانی رفته‌ام، به استثنای طبیعت‌های نگاره‌ها؛ در اولین مرحله از اعمال خشونت، تکه‌ای از آن را بریده‌ام و از بسترش خارج کرده‌ام، سپس آن‌ها را بزرگ کرده‌ام، بارها بزرگ‌تر از اندازه‌ی واقعی‌شان، یعنی به نوعی آن‌ها را آگراندیسمان کرده‌ام، به گونه‌ای که انگار آن‌ها را زیر میکروسکوپ می‌بینیم. در مرحله‌ی بعد دریافتم که دیگر زیبایی شناسی درون آن‌ها کافی نیست و تصمیم گرفتم که زیبایی شناسی جدیدی را وارد آن‌ها بکنم و طبیعت پیرامونشان را که در نسخه‌ی اصلی به شایستگی بستر مناسبی برای فیگور ها بودند به درون‌شان ریختم و حتی به آن‌ها ایده هم دادم. درنهایت تصویری می‌بیتیم که تنها یادآور نقاشیی ایرانی‌اند.”

گفتنی است بازدید از این نمایشگاه از ۲۵ اردیبهشت آغاز شده و علاقه‌مندان می‌توانند با حضور در گالری محسن از آثار دیدن نمایند.

عکس ها از مونا نافع

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 7 =