خانه / نوشتار و اخبار / اثر دیگری از آگاتا کریستی در بی بی سی

اثر دیگری از آگاتا کریستی در بی بی سی

داستان «شاهد تعقیب» آگاتا کریستی سریال تلویزیونی می‌شود.

بی‌بی‌سی اعلام کرد: داستان کوتاه «شاهد تعقیب» از آثار «آگاتا کریستی» – نویسنده معروف رمان‌های جنایی – از سوی شبکه «بی‌بی‌سی» مورد اقتباس قرار می‌گیرد.

این شبکه از کریسمس سال گذشته اقتباس موفق «و سپس هیچ کس نبود» کریستی را به روی آنتن برد و توانست بیش از هشت میلیون بیننده را به خود جذب کند.

داستان کوتاه «شاهد تعقیب» در سال ۱۹۲۵ نوشته شده و قرار است در قالب تله‌فیلمی دوقسمتی ساخته شود. داستان این اثر «کریستی» درباره قتل «امیلی فرنچ» زن ثروتمندی است که وارث او اولین متهم پرونده محسوب می‌شود.

«جولیان جارولد» کارگردانی این اثر را بر عهده دارد، اما هنوز بازیگران آن مشخص نشده‌اند. به گفته یکی از تهیه‌کنندگان این پروژه، «شاهد تعقیب» ‌داستان فریب، قتل، پول، وجدان، معصومیت، شکست عشقی، ‌گناه و از همه دردناک‌تر و خطرناک‌تر، عشق است.

«آگاتا کریستی» نویسنده ۶۶ رمان کارآگاهی و ۱۴ مجموعه داستان کوتاه بود که بین سال‌های ۱۹۲۰ تا ۱۹۷۶ به نگارش درآمده‌اند. مجموعه آثار «کریستی» تاکنون بیش از چهار میلیون نسخه در سطح جهان فروش داشته‌ است. همچنین سریال‌ها و تله‌فیلم‌های بسیاری براساس داستان‌های پلیسی جذاب او ساخته شده و به نمایش درآمده‌اند.

او از نویسندگان برجسته‌ ادبیات جنایی انگلیس بود که خلق حدود ۸۰ رمان‌ پلیسی و شخصیت‌های کارآگاهی نام‌آشنایی چون «هرکول پوآرو» و «خانم مارپل» موجب شد تا لقب «ملکه‌ جنایت» را بگیرد. کتاب رکوردهای جهانی گینس نیز «کریستی» را نویسنده‌ پرفروش‌ترین کتاب‌های جنایی در طول دوران و دومین نویسنده‌ پرفروش تاریخ ادبیات جهان دانسته است که آثارش در میان تمامی ژانرها، پرفروش‌ترین بوده‌اند. «آگاتا کریستی» در ۱۲ ژانویه‌ سال ۱۹۶۷ در سن ۸۵ سالگی درگذشت.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 15 =