خانه / نوشتار و اخبار / انتشار اثر جدید کالم مک‌کان در ایران

انتشار اثر جدید کالم مک‌کان در ایران

اباذر رضانیا معلم، مدیر انتشارات کتاب کوله‌پشتی از ثبت قرارداد رسمی حق چاپ کتاب «دیدن از سیزده منظر» نوشته «کالم مک کان» در ایران خبر داد و گفت که این کتاب به‌زودی منتشر خواهد شد.

اباذر رضانیا معلم اظهار کرد: در راستای انتشار قانونی کتاب در کشور، طی روزهای گذشته قرارداد رسمی حق انتشار کتاب «دیدن از سیزده منظر»، نوشته «کالم مک کان» را با ناشر این کتاب منعقد کردیم و این کتاب به‌زودی از سوی انتشارات کتاب کوله‌پشتی منتشر خواهد شد.

وی ادامه داد: «دیدن از سیزده منظر» تازه‌ترین اثر «کالم مک کان»، نویسنده ۵۱ ساله ایرلندی است که حدود دو ماه پیش وارد بازار نشر شده است. این کتاب به‌زودی با ترجمه‌ ابراهیم فتوت منتشر و در بازار نشر ایران توزیع خواهد شد.

مدیر انتشارات کتاب کوله‌پشتی در توضیح نویسنده این کتاب اظهار کرد:‌ کالم مک کان را می‌توان همشهری نویسنده مشهور ایرلندی، جیمز جویس دانست. وی متولد دوبلین ایرلند است. بارزترین ویژگی آثار وی خلاقیت بی‌کران موجود در واژه واژه دنیای اوست. او اکنون ساکن نیویورک و مشغول تدریس در دانشکده هنر دانشگاه «هانتر نیویورک» است.

وی افزود: کالم مک کان در سال‌های گذشته موفق به دریافت جوایز متعددی در سرزمین جویس شده که مهم‌ترین آن‌ها کسب عنوان کتاب سال ایرلند در سال ۲۰۰۳ و جایزه‌ بین‌المللی دوبلین در سال ۲۰۱۰ است. افتخارات وی تنها متعلق به زادگاهش نیست بلکه او موفق به کسب جایزه‌ National Book Award آمریکا در سال ۲۰۰۹ نیز شده است، همچنین در سال ۲۰۱۰ نشان ادب و هنر آمریکا و کانادا از بنیاد گوگنهایم را نیز از آن خود کرده‌است. این موارد تنها جرعه‌ای از دریای افتخارات مک کن ایرلندی است.

رضانیا معلم با اشاره به موضوع این کتاب گفت:‌ «دیدن از سیزده منظر» مجموعه‌ای از یک رمانک (ناولا) با همین نام و سه داستان کوتاه با محوریت درماندگی نسل زاییده دنیای مدرن است. فضاسازی آشنا و توصیفات دلربا به همراه روایت خلاقانه و البته نو از یک داستان شما را چنان با سیر داستان همراه می‌کند که با خواندن تنها یک صفحه از داستان، تا پایان مهمان ناخوانده‌ شخصیت‌های نزدیک و البته بسیار دور دنیای عجیب وی می‌شوید. به چالش کشیدن روابط خانوادگی پدر و فرزندی، سرک کشیدن به مفاهیم بنیادین چون صلح و درخودماندگی بشر امروز درون‌مایه «دیدن از سیزده منظر» است.

مدیر انتشارات کتاب کوله‌پشتی در توضیح زمان انتشار این اثر عنوان کرد: فیپای کتاب دریافت شده و در حال بازبینی نهایی هستیم تا کتاب را هرچه سریع‌تر برای دریافت مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال کنیم. به نظرم اگر مشکل خاصی رخ ندهد، کتاب تا دو ماه دیگر منتشر خواهد شد.

منبع: ایبنا

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 2 =