خانه / نوشتار و اخبار / اهدای جایزه «انسی» به یک انیمیشن مینی‌مالیستی

اهدای جایزه «انسی» به یک انیمیشن مینی‌مالیستی

انیمیشن «دختری بدون دست» ساخته «سباستین لادنباخ» با اقتباس از داستانی از برادران گریم، جایزه هیئت داوران این رویداد سینمایی را به خانه برد.

این انیمشن که بر اساس داستانی از برادران «گریم» و در سبک انیمیشن‌های مینیمالیستی ساخته شده است، درباره آسیابانی است که در شرایط سخت زندگی دخنرش را به شیطان می‌فروشد، سرانجام این دختر موفق به فرار می‌شود اما از داشتن دست‌هایش محروم می‌شود.
همچنین «زندگی من به عنوان یک دو سبز» به کارگردانی «کلود باراس» پس از نمایش موفق در بخش دو هفته کارگردانان جشنواره فیلم کن، موفق به کسب جایزه کریستال بهترین انیمیشن و همچنین فیلم منتخب تماشاگران در چهلمین دوره جشنواره بین المللی انیمشن «انسی» در کشور فرانسه شد.
این انیمیشن که با فیلمنامه‌ای از «سلین شیاما» و بر اساس رمان «کدو سبز» ساخته شده درباره پسر یتیمی است که در تلاش است به زندگی در یک خانه گروهی و مشترک عادت کند.
هر دو انیمیشن «زندگی من به عنوان یک کدو سبز» و «دختری بدون دست» بیانگر قدرت انیمیشن‌های هنری محصول سینمای فرانسه است.

مستند «۲۵ آوریل» ساخته «لین پولی» کارگردان نیوزلندی؛ انیمیشن سه بعدی «زمان برف» ساخته «ژان فرانسوا پولیو» و «فرانسو بریسون» از کانادا، «زندگی من به عنوان یک کدو سبز» از «کلود باراس»، «دختر بدون دست» به کارگردانی «سباستین لادنباچ» و «دیوانه‌ها» ساخته «پنی لین» از فرانسه؛ «پیکوناتس: بچه گمشده» ساخته «پدررو ریورو» از کشور اسپانیا؛ «ایستگاه سئول» از «سانگ-هو یئون» (کره جنوبی)؛ «گوسفند و گرگ‌ها» به کارگردانی «مکسیم ولکوف» (روسیه) و «اسب‌های پنجره» از «ماری فلمینگ» (کانادا)، ۹ انیمیشنی بودند که در بخش رقابتی جشنواره بین‌المللی انیمیشن «انسی» به روی پرده خواهند رفتند.

به گزارش هالیوود ریپورتر، در بخش تلویزیونی نیز «لیلی عاشق غذاشت» به کارگردانی «سیری ملکوار» محصول مشترک دانمارک، انگلیس جایزه هیئت داوران را به عنوان بهترین سریال تلویزیونی دریافت کرد.

از مهمترین رویدادهای امسال جشنواره انیمیشن «انسی» برگزاری مسترکلاس‌های «گیلرمو دل‌تورو» کارگردان سرشناس مکزیکی در این رویداد سینمایی بود.

جشنواره فیلم‌های انیمیشن «انسی» یکی از معتبرترین رویدادها در عرصه پویانمایی در سطح بین‌المللی است که هر ساله در ماه ژوئن در شهر انسی فرانسه برگزار می‌شود، شروع این جشنواره به سال ۱۹۶۰ برمی‌گردد که در ابتدا به‌صورت دوسالانه برگزار می‌شد اما از سال ۱۹۹۸ به رخدادی سالانه تبدیل شده است.

جشنواره بین‌المللی انیمیشن «انسی» در سال ۲۰۱۶ از تاریخ ۱۳ تا ۱۸ ژوئن (۲۴ تا ۲۹ خرداد) در فرانسه برگزار شد.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × چهار =