خانه / مجله شعر گوهران / شعر و نمایش / «بیگانه»؛ هم‌سو با فلسفه غریب آلبرکامو

«بیگانه»؛ هم‌سو با فلسفه غریب آلبرکامو

رویا تیموریان گفت: نمایش «بیگانه» فلسفه غریب آلبرکامو را فراموش نکرده است.

این بازیگر پس از تماشای نمایش «بیگانه» که این روزها به کارگردانی مسعود دلخواه در تالار چهارسو تئاتر شهر به صحنه رفته، گفت: تبدیل رمان به یک متن نمایشی به ویژه آثار آلبر کامو در بطن خود فلسفه غریبی دارد. و فکر می‌کنم گروه اجرایی نمایش «بیگانه» در دراماتورژی و مونتاژ رمان بیگانه کامو، زحمت فراوانی کشیده که جای تقدیر دارد.

وی ادامه داد: مهم ترین مساله در دراماتورژی و بازخوانی رمان های نویسندگان صاحب نامی چون کامو لطمه نخوردن کاراکترها، عصارها و چکیده رمان است که همین کار دقت زیادی می خواهد که خوشبختانه آقای دلخواه دراماتورژ و کارگردان نمایش به همراه گروه بازیگران با دریافت درست از فلسفه متن بیگانه اتفاقات بسیار خوبی را روی صحنه رقم زدند که که نتایج ثمر بخشی را برای مخاطب به همراه داشته است. به هر حال به گروه اجرایی نمایش یک خسته نباشید ویژه می‌گویم که نمایش قابل‌توجهی را در تالار چهار سو روی صحنه برده‌اند.

نمایش «بیگانه» نوشته آلبرکامو و کارگردانی مسعود دلخواه نیز هر روز ساعت ۲۱ با مدت زمان ۱۰۰ دقیقه و قیمت بلیت ۲۵ هزار تومان در تالار چهارسو به صحنه خواهد رفت. رحیم نوروزی، حسین سحرخیز، سیاوش چراغی پور، علی زرینی، حمیدرضا هدایتی، ناصر عاشوری، محمد رضا ترابی، هومن رستگار، افسون دلخواه، سارا نجفی، صادق حیدری، محمد مهدی شاهی، آریا توسلی، حمیدرضا نقره دوست، شفق خانی، علی دولت یاری و شیوا بیرانوند بازیگران این اثر نمایشی هستند.

منبع: آنا

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × یک =