خانه / نوشتار و اخبار / رمان «چهره دیگر» تلویزیونی می‌شود

رمان «چهره دیگر» تلویزیونی می‌شود

«سارا پُلی» که زمانی بازیگر سریال «بچه‌های جزیره» بود، رمان «چهره دیگر» (گریس دیگر) مارگارت اتوود را در قالب مینی‌سریال تلویزیونی عرضه می‌کند.

رمان «گریس دیگر» که در ایران با عنوان «چهره دیگر» هم ترجمه شده، ‌یکی از آثار جنایی «مارگارت اتوود» نویسنده مشهور کانادایی است که به زودی راهی تلویزیون می‌شود.

«سارا پُلی» بازیگر کانادایی که در نوجوانی نقش اصلی سریال «قصه‌های جزیره» را ایفا می‌کرد، اکنون کارگردان و فیلمنامه‌نویس شده و این پروژه را به دست گرفته است. همچنین «مری هارون» کارگردان فیلم «روانی آمریکایی»، این فیلمساز جوان را در ساخت این مینی‌سریال شش‌قسمتی همراهی می‌کند.

بر اساس گزارش گاردین، «پلی» اخیرا فیلم مستندی را با عنوان «قصه‌هایی که می‌گوییم» عرضه کرده و در این پروژه به عنوان فیلمنامه‌نویس و کارگردان ظاهر می‌شود.
سارا پلی

داستان رمان سال ۱۹۹۶ «اتوود» درباره یک مهاجر جوان ایرلندی به نام «گریس مارکس» است که در یک خانه اعیانی در کانادا خدمتکار می‌شود و به همراه یکی دیگر از مستخدمین به قتل مالک خانه محکوم می‌شود. «مارکس» پس از ۳۰ سال از جرم خود تبرئه می‌شود اما همدستش اعدام می‌شود. بیشتر داستان این کتاب طی سال ۱۸۵۹ اتفاق می‌افتد.

این دومین اثر «اتوود» است که طی چند ماه اخیر مورد اقتباس تلویزیونی قرار می‌گیرد؛ ‌ سریال برگرفته از کتاب «قصه ندیمه» او از سال ۲۰۱۷ به روی آنتن می‌رود و «الیزابت ماس» نقش اصلی آن را ایفا می‌کند.

هنوز تاریخ شروع پروژه «گریس دیگر» و فهرست بازیگران آن اعلام نشده است.

«مارگارت اتوود» شاعر و داستان‌نویس و نویسنده هشت کتاب کودک است. او که اکنون یکی از سرشناس‌ترین نویسندگان و منتقدان ادبی کاناداست، جایزه‌های ادبی فراوانی را در کارنامه ادبی خود ثبت کرده است. «اتوود» تاکنون پنج‌بار نامزد دریافت جایزه ادبی «بوکر» شده و یک‌بار در سال ۲۰۰۰ موفق شد برای رمان «آدم‌کش کور» آن را به دست آورد .او در سال ۱۹۸۵ جایزه ادبی «آرتور سی. ‌کلارک» را از آن خود کرد. جایزه دولتی ادبیات کانادا، جایزه «گیلر» و جایزه «ایمپک دوبلین» از دیگر جایزه‌های ادبی هستند که در کارنامه حرفه‌ای «اتوود» به چشم می‌خورند.

از این نویسنده آثار متعددی منتشر شده که بسیاری از آن‌ها به زبان فارسی نیز ترجمه شده است. رمان‌های «قصه‌ ندیمه»، «عروس فریبکار»، «گریس دیگر»، «آدمکش کور» و «اوریکس و کریک» از جمله آثاری هستند که از او به زبان فارسی ترجمه شده‌اند.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × پنج =