خانه / مجله شعر گوهران / شعر و سینما / شاعران مشروطه بر پرده نقره‌ای

شاعران مشروطه بر پرده نقره‌ای

«شاعران مشروطه» فیلمی درباره آزادگی است در صد سال اخیر. و درباره نخبگان، شاعران و روزنامه‌نگارانی که برای وزیدن نسیم آزادی و عدالت در این سرزمین جان خود را فدا کردند.
به گزارش گوهران، این فیلم چند روزی است که در گروه هنر و تجربه تهران و چند شهر ایران روی پرده رفته است.

محمدرضا عالی پیام درباره این مستند گفته است: وقتی می‌خواهی درباره تاریخ صحبت کنی، معمولا از کسی باید بیش‌تر و از کسی باید کم‌تر حرف بزنی، اما من فکر می‌کنم در این مستند درباره همه با ظرافت صحبت کنند.

امیر فرض‌اللهی، نویسنده و کارگردان این مستند با تاکید بر اینکه تاریخ مطبوعات اولین شهید روزنامه‌نگار را محمد مسعود اعلام کرده است، عنوان کرد: این موضوع غلط است و ما در روند ساخت مستند کشف کردیم این‌طور نیست و اولین شهید روزنامه نگار صوراسرافیل است. در این دوره باید آزاد اندیش‌هایی مانند ایشان را که دنبال ثروت اندوزی نبودند و به دنبال حقیقت بودند، گرامی بداریم. آن‌ها مثل روزنامه نگاران امروزی واسط بین سوژه و مخاطب نبودند…
او تاکید کرد: در تاریخ این سرزمین کسانی هستند که در راه آزادی جان خودشان را از دست دادند اما تاریخ کشور ما مهجور است. متاسفانه مردم ما بیشتر حسین رضازاده‌ها را می‌شناسند و من با این مستند سعی کردم نور را به گوشه‌ای از تاریخ بیندازم تا مردم ببینند که چه کسانی به جز رضازاده‌ها هستند و جان بر سر عدالت و آزادی داده‌اند.

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 − 4 =