خانه / نوشتار و اخبار / «طناب بندبازی»؛ برنده جایزه سروالتر اسکات

«طناب بندبازی»؛ برنده جایزه سروالتر اسکات

جایزه «سر والتر اسکات» که از مهم‌ترین و گران‌ترین جوایز ادبی انگلستان است، در این دوره به «طناب بندبازی» نوشته «سایمون ماور» تعلق گرفت.

این رمان تاریخی در دهه ۱۹۵۰ لندن رخ می‌دهد و داستان یکی از افرادی را که از بازداشتگاه زندانیان سیاسی نازی‌ها جان سالم به در برده روایت می‌کند. اعضای هیات داوران این کتاب را «یک داستان جاسوسی عالی» دانستند.

«ماور» در حالی جایزه ۲۵ هزار پوندی «والتر اسکات» را به خانه می‌برد که خود را به هیچ عنوان یک نویسنده رمان‌ تاریخی نمی‌داند. او در سال ۲۰۰۹ برای نگارش «اتاق شیشه‌ای» به مرحله نهایی جایزه «من بوکر» راه پیدا کرد. نویسنده برنده جایزه رمان تاریخی «اسکات» بیش از ۳۰ سال است در ایتالیا زندگی می‌کند.

گاردین درباره این جایزه نوشته است: «ویلیام بوید» و «پاتریک گیل» از رقیبان مطرح «ماور» برای کسب جایزه «والتر اسکات» بودند. پیش‌تر «هیلاری منتل» نویسنده برنده دو «بوکر» و جایزه کتاب سال «کاستا» موفق شده بود با «تالار گرگ» این جایزه را به دست بیاورد.

«سر والتر اسکات» یکی از مهم‌ترین و گران‌قیمت‌ترین جایزه‌های ادبی انگلستان است و برای بزرگداشت نام و آثار برجسته این رمان‌نویس سرشناس جهانی هر ساله به برترین رمان تاریخی تعلق می‌گیرد. «اسکات» که بیش‌تر برای نگارش رمان‌های تاریخی‌اش شهرت دارد، شاعر و نمایشنامه‌نویسی است که در سال ۱۷۷۱ در ادینبورگ دیده به جهان گشود و در سپتامبر ۱۸۳۲ درگذشت.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − سه =