خانه / نوشتار و اخبار / نمایش مستند جدید «فرشاد فداییان» در یک رویداد چند رسانه‌ای

نمایش مستند جدید «فرشاد فداییان» در یک رویداد چند رسانه‌ای

گالری نگر از جمعه ۲۸ خردادماه میزبان رویداد دیداری شنیداری جهله با حضور فرشاد فداییان مستندساز برجسته کشورمان خواهد بود.

در همین راستا  موسی کمالی طی دو روز اول نمایشگاه، ریتم های بومی هرمزگانی را، به دفعات، با جهله خواهد نواخت و در روزهای اول و آخر نمایشگاه، هم، مستند «جهله» از آخرین ساخته های فرشاد فدائیان، در دو نوبت نمایش داده می‌شود.

موسی کمالی در نقاشی های فیگوراتیو و بدون پرسپکتیوش از تکنیک گواش بر روی مقوا و از رنگ های شارپ و تخت بدون سایه روشن وهیجانی و تند مختص جنوب ایران و شرق افریقا بهره می برد.

جهله همان کوزه آبخوری سفالی ست با قدمتی پنج هزارساله که در ایران فقط در شهوارمیناب تولید می شود و نمونه هایی از این فرم خاص در کشورهایی در شرق آفریقا نیز مشاهده می شود. شیوه سفالگری در میناب باستانی است و فرآیند تولید سفال این منطقه مشابهت کمتری نسبت به سایر مناطق دارد. بدوی بودن شیوه تولید؛ طرح ها، نقوش و فرم های آن این وضعیت منحصر بفرد را رقم زده اند. فرشاد فدائیان سینماگر شناخته شده با کارنامه ای وزین و ساخت بیش از هفتاد فیلم مستند به تازگی ساخت فیلمی مستند درباره این محصول ارزنده صنایع دستی را به پایان برده که این فیلم در این رویداد به نمایش گذاشته خواهد شد.

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 1 =