خانه / نوشتار و اخبار / اختصاصی| آثار جدید «جمال میرصادقی» همچنان در انتظار مجوز

اختصاصی| آثار جدید «جمال میرصادقی» همچنان در انتظار مجوز

سه مجموعه اثر جدید از «جمال میرصادقی» همچنان در انتظار صدور مجوز برای نشر است.

به گزارش گوهران، جمال میر صادقی نویسنده آثاری همچون «دندان گرگ»، «دوالپا» و «داستان‌نویس‌های نام‌آور معاصر ایران» در انتظار مجوز برای سه اثر اخیر خود و انتشار آن‌ها از نشر سخن است.
به گفته وی، مجموعه «هشت گانه» اثری از این نویسنده و شامل ۱۰۷ داستان از میر صادقی است و حدود ۸ ماه از زمان انتظار صدور مجوز برای این اثر می‌گذرد. همچنین مجموعه «عاشقانه‌ها و سراپا» شامل ۵۵ داستان کوتاه است و هنوز مجوز چاپ نگرفته است.
او به گوهران می‌گوید: علاوه بر این دو مجموعه داستان،‌ مجموعه پژوهشی با عنوان «زاویه دید در قصه‌ها» نیز در مسیر انتشار از نشر سخن قرار دارد. این مجموعه ۶۰۷ صفحه‌ای درباب انواع قصه‌گویی از جمله، قصه رمزی، قصه تمثیلی، قصه‌های لطیفه و …. است و قصه‌های مختلف متون کهن از جمله «هزار و یک شب» و… را در برمی‌گیرد.
میرصادقی همچنین از اصلاحیه مکرر بر برخی آثار دیگر خود از جمله «پیش از آن‌که خبر شوی» گله‌مند است و این اصلاحیه‌ها را موجب تغییر ماهیت و در نتیجه انصراف نویسنده برای چاپ اثر می‌داند.

جمال میرصادقی علاوه بر مجموعه‌های داستانی،‌ آثار پژوهشی متعددی از جمله «عناصر داستان»، «واژه‌نامه هنر داستان‌نویسی»،‌ «راهنمای رمان‌نویسی»، «جهان داستان غرب» و «جهان داستان ایران» را در زمینه داستان نویسی به نگارش در آورده است.
از بین این آثار کتاب «جهان داستان ایران» بنا به تغییراتی که نویسنده در آنها لحاظ کرده،‌ برای تجدید چاپ مجوز نگرفته است. همچنین میرصادقی از عدم صدور مجوز چاپ کتاب‌های مختلف خود معترض است و مصمم است در صورت عدم همکاری در انتشار این آثار در داخل کشور،‌ چاپ آثارش را در خارج از کشور به سرانجام برساند.

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × 3 =