خانه / نوشتار و اخبار / «بربریت واقعا موجود» با ترجمه فریبرز رئیس دانا منتشر شد

«بربریت واقعا موجود» با ترجمه فریبرز رئیس دانا منتشر شد

به گزارش گوهران،˝بربریت واقعا موجود˝ ویراسته‌ لئوپانیچ و کالین لیز و با ترجمه فریبرز رییس دانا از نشر نگاه منتشر شد.کتاب “بربریت واقعا موجود” از سری دفترهای سوسیالیستی است و این کتاب چهل و پنجمین مجلد آن است.

در این کتاب خشونت هایی که در قرن معاصر شکل گرفته و علیه بشریت بوده بررسی می شود و اثبات می کند که امپریالیسم جهانی در تمام آنها نقش داشته اند؛ این ایفای نقش علیه بشریت به صورت مستقیم و غیر مستقیم، با تحریک کردن مردم علیه هم، انجام شده است.

از جمله سر فصل‌های این کتاب است: تأملاتی درباره خشونت امروز، نظامی‌گری امریکایی و قدرت سیاسی حاکم آن، بربریت روی پرده: خشونت در فرهنگ دیداری، نژاد، زندان‌ها و جنگ: صحنه‌هایی از تاریخ خشونت در امریکا، حرف زدن دولت، سکوت دولت: کار و خشونت در انگلستان، دختران چونان کالا‌های یک‌بار مصرف در هند، کالاشدگى خشونت در دلتاى نیجر و … .

از نویسندگان مقالات این کتاب می توان به سمیر امین، جان برگر، هنری برنشتاین، مایکل برای، ویوِک چایبر و راث ویلسون گیلمور اشاره کرد.

بخش آغازین مقاله‌ی دوم این کتاب به قلم ویوِک چیبر :” تجاوز امریکا به عراق ابعاد فاجعه‌آمیز فراموش‌نشدنی‌ای برای جمعیت این کشور ـ صرف‌نظر از انبوه جان‌باختن‌ها، ویرانی قسمت اعظم زیرساخت‌هایی که برای کشور به‌جای مانده بود و به‌جای گذاشتن پنج میلیون پناهنده یعنی یک‌پنجم جمعیت کشورـ ایجاد کرد. اما این تجاوز برای بوش و قدرت جهانی امریکا نیز بلای عمومی‌تری شد. امروز پرسشی که در نتیجه این خسران در چشم‌انداز رئیس جمهور آینده قرار می‌گیرد این است: نتایج اجتماعی این سقوط بر راهبرد امریکایی چه خواهد بود. از آنجا که نمی‌توانیم آینده را پیش‌بینی کنیم، عقلایی‌ترین کار این است که خودِ منطق تجاوز، و به‌واقع خودِ منطق تجاوز و هدف‌های راهبردی اصلی‌تر را که این تجاوز در خدمت آن قرار گرفت و عمق تعهد نخبگان به هدف‌های آن را مورد بررسی قرار دهیم. این بهترین راهنمایی است برای پی بردن به نکته که کدام‌یک از عناصر این حادثه ناگوار را می‌توان کنار گذاشت، کدام یک را باید تعدیل کرد و کدام‌یک بی‌وقفه ادامه خواهد یافت.”

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 19 =