خانه / نوشتار و اخبار / تجلیل هفت هزار نفری از «عصرجدید» چاپلین

تجلیل هفت هزار نفری از «عصرجدید» چاپلین

«عصر جدید» چارلی چاپلین پس از هشتاد سال هم‌چنان محبوب است و می‌تواند جمعیت عظیمی را به نمایش ویژه‌اش بکشاند. تقریباً هفت هزار نفر در میدان «پیاتسا مادجوره» در بولونیا گرد هم آمدند تا نسخه‌ ترمیم‌شده‌ای از اثر کلاسیک چاپلین با بازی او و پالت گادرد را با اجرای زنده‌ی موسیقی را تماشا کنند. این اتفاق در جریان سی‌امین جشنواره «Il Cinema Ritrovato» روی داد که به بازیابی و کشف دوباره‌ی جواهرهای تاریخ سینما اختصاص دارد.

۵۷

Cinema Ritrovato 2016 in piazza Maggiore a Bologna

۵۴

۵۵

۵۶
کارگردانانی نظیر ژان‌پیئر و لوک داردن، برناردو برتولوچی، ارمانو اولمی و مدیر هنری جشنواره فیلم کن، تیئری فرمو، از جمله مهمانان این دوره از این رویداد سینمایی بودند که تا دوم ماه ژوییه به کارش پایان داد.

در این برنامه همچنین برادران داردن طی روزهای گذشته شب نسخه‌ای ترمیم‌شده از فیلم موفق‌شان با نام «قول» (۱۹۹۶) را به بهانه‌ی موضوع روز مهاجرت به اروپا عرضه کردند. برتولوچی و ویتوریو استورارو فیلم‌بردار (اینک آخرالزمان) این هفته در برنامه‌ای ویژه‌ی تجلیل از مارلون براندو حاضر می‌شوند. در این برنامه نسخه‌ی ترمیم‌شده‌ی وسترن «سربازهای یک‌چشم» هم به نمایش در‌می‌آید؛ فیلمی که اولین و آخرین تلاش براندو به عنوان کارگردان بود و بنیاد فیلم مارتین اسکورسیزی ترمیم آن را بر عهده داشته است.

منبع: ورایتی

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − سیزده =