خانه / نوشتار و اخبار / «خانه» دیوید استوری روانه بازار شد

«خانه» دیوید استوری روانه بازار شد

به گزارش گوهران، نمایشنامه «خانه» به قلم «دیوید استوری» با ترجمه غلامرضا صراف، از سوی نشر چترنگ منتشر شد. نمایشنامه «خانه» در ۱۰۱ صفحه و ۱۰۰۰ نسخه در سال ۹۵ باقیمت ۹۵۰۰ تومان، از سوی نشر چترنگ، در بازار کتاب موجود است.
این اثر شامل دو پرده است و در پشت کتاب درباره اثر چنین نوشته شده است: «اشکال گوناگون ازخودبیگانگی را شاید بتوان به‌طور کامل در نمایشنامه منزلگاه (خانه) یافت. این نمایشنامه در یک تیمارستان اتفاق می‌افتد که در آن چهار شخصیت از طریق صحبت‌های عادی و اتفاقی خود به مصداق کنایه‌وار نام نمایشنامه اشاره می‌کنند (که ممکن است معنای وطن، محل سکونت، یا احساس تعلق را نیز در بر داشته باشد.)
شاید در میان نویسندگان عصر ما هیچ‌کس به‌اندازه استوری موقعیت‌های واقعی زندگی را چنین با جزئیات به صحنه نکشانده و تا به این حد از آن‌ها برای نشان دادن انسان نوین و قراردادهای اجتماعی استفاده نکرده باشد.»
دیوید استوری در سال ۱۹۳۳ در یورکشایر به دنیا آمده و دانش آموخته مدرسه هنر اسلید است. وی را در انگلیس به عنوان داستان پرداز و در امریکا به عنوان نمایشنامه نویسی که رمان هم می نویسد ، می شناسند. ۹ مجلد از نمایشنامه های وی به چاپ رسیده که از بین آن ها نمایشنامه «درجشن»،‌«‌خانه» و «پیمانکار» از سمت مجمع منتقدین نیویورک به عنوان بهترین نمایشنامه سال شناخته شده است. همچنین کتاب «این زندگی ورزشی» اولین رمان به قلم وی بوده و موفق به دریافت جایزه آمریکایی قصه مک میلان بوده است.

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − دو =