خانه / نوشتار و اخبار / «سال خرگوش» از آرتو پاسیلینا منتشر شد

«سال خرگوش» از آرتو پاسیلینا منتشر شد

به گزارش گوهران ، رمان «سال خرگوش» اثر آرتو پاسیلینا، نویسنده فنلاندی با ترجمه فرناز تیمورازف از سوی انتشارات کتاب‌سرای نیک روانه بازار نشر شد.

در پشت جلد این کتاب می‌خوانیم: « از شغلش خسته شده، سالیان است که زندگی زناشویی او را آزار می‌دهد. واتانن روزنامه‌نگار، روزهایش را یکی پس از دیگری با آزردگی می‌گذراند. تا اینکه یک روز که از یک مصاحبه‌ کسل‌کننده و تهوع‌آور در حال رانندگی به خانه است، یک بچه‌خرگوش را زیر می‌گیرد… و واتانن ناگهان خود را مشتاق یک زندگی هیجان‌آور می‌یابد و در فنلاند سفر می‌کند.

رمان حاضر با بیانی بسیار زیبا از نویسنده‌ مشهور پاسیلینا، جدی‌ترین و بامزه ترین مضمون را تواما دربردارد. او در رمان خود دیدگاهی کنایه‌آمیز به روح فنلاند دارد و با کلمات مبتذل و زیرمایه‌های سنت ادبی با ظرافت بازی می‌کند. کسی که یک کتاب از پاسیلینا خوانده باشد، بی‌صبرانه در انتظار آثار بعدی اوست».

بخشی از این رمان: «سونا و کلبه‌ی سرپرست حوزه فقط چند متر از دریاچه فاصله داشت و در جنگل بود. کنده‌های قدیمی درختان را روی گل‌آلود و مرطوب چیده بودند و به این ترتیب راهی باریک از کلبه‌ی ماهیگیری به دریاچه درست شده بود.

یار شفیقم توی کلبه است. شخصیت جالبی داره، اخلاقش نسبتا خاصه و تازگی‌ها بازنشسته شده. سرپرست حوزه‌ی انتظامی کیورووسی بود. اسمش هانیکاینن است».

این کتاب در ۲۰۰ صفحه و با قیمت ۱۲۵۰۰ تومان منتشر شده است.

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + یازده =