خانه / نوشتار و اخبار / نمایش «سه خواهر و دیگران» سوم مرداد روی صحنه رفت

نمایش «سه خواهر و دیگران» سوم مرداد روی صحنه رفت

نمایش «سه خواهر و دیگران» به نویسندگی و کارگردانی حمید امجد یکشنبه سوم مرداد با تقدیر از دکتر مرتضی کاخی و با استقبال بی نظیر مخاطبان،‌ در سالن اصلی تئاترشهر روی صحنه رفت.
۱۹۵
به گزارش گوهران، نمایش «سه خواهر و دیگران» به نویسندگی و کارگردانی حمید امجد شب گذشته در سالن اصلی تئاتر شهر با استقبال خوب تماشاگران روی صحنه رفت.
بعد از اجرای نمایش سعید آبشناسان تهیه کننده این نمایش گفت:‌«بعد از سه ماه تلاش امشب اولین اجرای «سه خواهر و دیگران» را شاهد بودیم. افتخار ماست که بعد از ۱۲ سال حمید امجد به صحنه تئاتر بازگشته است. این اتفاق هم جای تبریک دارد و هم باعث افتخاربسیار است.
حمید امجد به دعوت آبشناسان روی صحنه آمد و ضمن تشکر از مخاطبان اولین اجرای نمایش «سه خواهر و دیگران» گفت: «در تمام دنیا مرسوم است که اجرای اول را اجرای آزمایشی می دانند و این مسئله در ایران چندان مطرح و مرسوم نیست. همه نمایش ها در شب های ابتدایی اجرا مشکلات خاص خودشان را دارند و تماشاگران سختگیرتر ترجیح می دهند بعد از چند اجرا به دیدن نمایش مورد نظرشان بیایند».
وی در ادامه افزود: «از نظر من تماشاگرانی که شب اول به دیدن یک نمایش می آیند، تماشاگران خاص تری هستند و برای خود تئاتر آمده اند و این جای تقدیر و سپاس بسیار دارد».
حمید امجد در ادامه گفته های خود از استاد ادیب، مرتضی کاخی دعوت کرد تا به روی صحنه رود. وی در ادامه گفت: «امشب در میان ما فردی حضور دارد که جهان خاص ویژه ای دارد و این واژه هم برای این فرد واقعا به جاست. این مرد بزرگ شخصیتی چند وجهی دارد. او حقوقدان، ادیب و شعرشناس صاحب نامی است که ما از حضور او در اولین شب اجرای نمایش خوشحالیم».
۱۹۷
کاخی درباره امجد و اجرای نمایش بعد از ۱۲ سال گفت:‌«حمید امجد هنرمند ارزشمندی است و واقعا باید خوشحال بود که بعد از ۱۲ سال دوباره روی صحنه آمده است. باید قدر او را دانست و سپاسگزار بود».
در افتتاحیه این نمایش خانم خاتمی از اتاق بازرگانی، لیلابوکات، رئیس بیمه سامان و افراد نام آشنای دیگری حضور داشتند و همچنین بیمه سامان به تمام اعضای گروه بیمه آتش سوزی به ارزش ۵۰ میلیون اهدا کرد.
نمایش «سه خواهر و دیگران» به نویسندگی و کارگردانی حمید امجد برگرفته از «باغ آلبالو» و «سه خواهر» دو نمایش نامه معروف آنتوان چخوف هرشب ساعت ۱۹:۳۰ در سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه می رود و افشین هاشمی، ریحانه سلامت، معصومه رحمانی، مارال آتشی، رامین سیاردشتی، علیرضا ناصحی، داریوش موفق، محسن حسینی، پیام امیرعبدالهیان، سام کبودوند، بهنوش بختیاری، جمشید جهانزاده در این نمایش به ایفای نقش می پردازند.

نویسنده: فاطمه رستمی

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − 10 =