خانه / مجله شعر گوهران / شعر و سینما / مهلت ارسال آثار به اسکار اعلام شد

مهلت ارسال آثار به اسکار اعلام شد

به گزارش گوهران، سایت رسمی آکادمی علوم وهنرهای سینمایی اسکار تاریخ ۱۳ جولای (۲۳ تیر) را به عنوان آخرین مهلت معرفی آثار در بخش‌های علمی و فنی اعلام کرد، ضمن اینکه متقاضیان حضور در شاخه مستند کوتاه تا اول سپتامبر (۱۱ شهریور) و مستند بلند تا ۲۰ سپتامبر (۳۰ شهریور) برای ارسال فیلم‌های خود فرصت خواهند داشت.

اما برای شاخه مهم بهترین فیلم خارجی (غیرانگلیسی) جوایز سینمایی اسکار به همراه شاخه‌های انیمیشن کوتاه و فیلم کوتاه اکشن زنده، آخرین فرصت برای ارائه آثار از سوی کشورهای مختلف و سینماگران تاریخ سوم اکتبر ۲۰۱۶ (۱۲ مهر) اعلام شده است و در شاخه‌های انیمیشن بلند تاریخ اول نوامبر (۱۱ آبان) و در شاخه موسیقی متن اورجینال و همچنین بهترین ترانه تاریخ اول دسامبر (۱۱ آذر) تعیین شده است.فیلم‌ها حداکثر تا ساعت ۵ بعد از ظهر روزهای اعلام شده امکان ارسال برای حضور در شاخه‌های مربوطه به آکادمی اسکار و معرفی دارند.

مراسم اعطای جوایز هشتادونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز ۲۶ فوریه ۲۰۱۷ (یکشنبه ۸ اسفندماه) در دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار می‌شود و قرار است این رویداد سینمایی در بیش از ۲۲۵ کشور جهان به صورت زنده به روی آنتن برود.

در مراسم اسکار ۲۰۱۶ جایزه بهترین فیلم به «اسپاتلایت» ساخته «تام مک‌کارتی» رسید و فیلم «مکس دیوانه» ساخته «جورج میلر» با شش جایزه بیشترین تعداد جوایز را به خود اختصاص داد.
همچنین فیلم «بازگشته» ساخته «الخاندرو گونزالز ایناریتو» نیز سه جایزه بهترین کارگردانی، بازیگر مرد (لئوناردو دی‌کاپریو) و فیلمبرداری (امانوئل لوبزکی) را به خانه برد.

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 10 =