خانه / نوشتار و اخبار / کتاب «کافه‌ی خیابان گوته» نقد می‌شود

کتاب «کافه‌ی خیابان گوته» نقد می‌شود

نشست نقد و بررسی کتاب «کافه‌ی خیابان گوته» به قلم حمیدرضا شاه‌آبادی دوشنبه ۱۱ مردادماه در فرهنگسرای ارسباران برگزار می‌شود.

به گزارش گوهران، کتاب «کافه‌ی خیابان گوته» به قلم حمیدرضا شاه آبادی از ساعت ۱۷ دوشنبه ۱۱ مردادماه با حضور نویسنده کتاب، انوشه منادی، رضا فکری و مصطفی علیزاده از نویسندگان و منتقدان ادبی در فرهنگسرای ارسباران نقد و بررسی خواهد شد. نگارش «کافه‌ی خیابان گوته» که ۶ سال به طول انجامید با طرح جلد کیانوش غریب‌پور با شمارگان یک‌هزار و ۱۰۰ نسخه از سوی انتشارات افق منتشر شده است.

در قسمتی از این رمان که کیانوش مستوفی قهرمان آن است می‌خوانیم: «برای همین به جای آنکه فکر مداوای ماجد باشند، بیرون ده کومه‌ای می‌سازند و او را در حالی‌که از شدت تب هذیان می‌گفته با احتیاط لای پتوی پاره‌ای می‌پیچند و می‌برند و می‌گذارند میان کومه تا به هوای خودشان بیماری را از ده دور کرده باشند. البته یک کوزه آب و یک تکه نان هم می‌گذارند کنار دستش تا تشنه و گرسنه نماند! ماجد دو شب میان کومه ناله می‌کند و بعد خاموش می‌شود. اهالی از ترس مریضی سراغ جنازه‌اش هم نمی‌روند. تصور کن انگار دشمن‌شان بوده، حتی سراغ جنازه‌اش نمی‌روند …»

این نویسنده و پژوهشگر در خردادماه سال ۱۳۴۶ در تهران به دنیا آمد. «قبل از باران» نخستین داستان اوست که در سال ۱۳۶۸ در یک مجله هفتگی چاپ شد. شاه‌آبادی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد تاریخ است. «دایره زنگی»، «دیلماج»، «لالایی برای دختر مرده»، «اعترافات غلامان»، «وقتی مژی گم شد»، «هیچ‌کس جرئتش را ندارد»، «تاریخ آغازین فراماسونری در ایران»، «مقدمه بر ادبیات کودک»، «نهضت مشروطه»، «از آرمان تا واقعیت» و «در فقدان کودکی» از جمله آثار اوست.

علاقه‌مندان برای حضور دراین نشست می‌توانند از ساعت ۱۷ دوشنبه ۱۱ مردادماه به فرهنگسرای ارسباران واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از پل سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنند.

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 2 =