خانه / نوشتار و اخبار / «آرش کمانگیر» با تصایر فرشید مثقالی منتشر شد

«آرش کمانگیر» با تصایر فرشید مثقالی منتشر شد

«آرش کمانگیر» کتاب برگزیده‌ای که دو جایزه‌ معتبر بین‌المللی تصویرگری را نصیب فرشید مثقالی کرده است، بار دیگر به انتشار رسید.

به نقل از  اداره‌کل روابط‌عمومی و امور ‌بین‌الملل کانون، کتاب آرش کمانگیر سروده‌ سیاوش کسرایی به تازگی و با ویرایشی جدید به بازار کتاب راه پیدا کرد.

فرشید مثقالی که تصویرگری این کتاب را بر عهده داشته است برای این اثر در سال ۱۹۷۳ موفق به دریافت دو جایزه سیب طلایی جشنواره‌ براتیسلاوا و دیپلم افتخار نمایشگاه بولونیا شد.

بر اساس این گزارش، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان مدتی است دست به باز نشر آثار موفق خود در حوزه‌ی تالیف و تصویر زده است. این بار نیز آرش‌کمانگیر به کتاب‌فروشی‌ها راه یافته است تا نوجوانان ایرانی با این اثر فاخر ادبیات و تصویرگری آشنا شوند.

این در حالی است که بسیاری از آثار جهانی فرشید مثقالی را انتشارات کانون منتشر کرده است.

این اثر که پیش از این در دسترس عموم علاقه‌مندان به ادبیات قرار گرفته بود در سال ۱۳۵۰ نخستین بار برای نوجوانان به چاپ رسید و اکنون در قالب آثار منتشر شده پنجاه سالگی کانون بار دیگر روانه بازار نشر شده است.

نوجوانان گروه سنی «ج و د» می‌توانند این کتاب را به قیمت ۳هزار و ۵۰۰ تومان از کتابفروشی‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهیه کنند.

 

منبع: مهر

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − 4 =