خانه / نوشتار و اخبار / نمایشنامه باران‌ساز اثر ریچارد ناش با ترجمه پرویز ارشد منتشر شد

نمایشنامه باران‌ساز اثر ریچارد ناش با ترجمه پرویز ارشد منتشر شد

به گزارش گوهران، انتشارات مروارید نمایشنامه «باران ساز» نوشته ریچارد ناش را با ترجمه پرویز ارشد و قیمت ۱۲۵۰۰ روانه بازار کتاب کرد.

ناش نویسنده، شاعر، نمایشنامه‌نویس، کارگردان و استاد دانشگاه آمریکایی است که در سال ۲۰۰۱ درگذشت. باران ساز مهمترین نمایشنامه‌ای است که ناش در زمان حیات خود آن را نوشت و نسخه سینمایی ساخته شده از آن توانست جایزه ادبی «کارل کاس» را دریافت کند. از دیگر آثار وی نیز می‌توان به کتاب‌های «آخرین جادو» و «شرق، باد و باران» اشاره کرد که در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های «نیویورک تایمز» قرار گرفته است.

داستان این نمایشنامه در حال‌وهوایی رخ می‌دهد که خشکسالی در آمریکا بیداد می‌کند و در آن دختری را در خانواده‌ای می‌بینیم که سن ازدواج را پشت سر گذاشته و خانواده‌ به‌شدت نگران ازدواج او هستند، آن‌قدر که دیگر از خشکسالی و مرگ‌ومیر احشام نگران نیستند! دختر نازیباست و نقشه‌های برادران برای ازدواج او به نتیجه نمی‌رسد. اما ناگهان مردی شیاد و حقه‌باز با زبانی چرب‌ونرم از راه می‌رسد که ادعا می‌کند «باران‌ساز» است و زندگی آنها را تحت الشعاع خود قرار می‌دهد.

مترجم این کتاب پرویز ارشدزاده‌ گیلان است و بعدها مقیم تهران می‌شود. وی پس از پایان تحصیلات متوسطه در تهران، به آمریکا رفته و پس از پایان تحصیلات دانشگاهی به وطن بازمی‌گردد. از آثار او می‌توان به ترجمه‌ دو کتاب «شکار جاسوس» نوشته‌ نورمن دانیلز که داستانی پرتحرک و سیاسی است و نمایشنامه‌ «گربه روی شیروانی داغ» اثر تنسی ویلیامز اشاره کرد.

 

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 4 =