خانه / نوشتار و اخبار / «خاطره ای در درونم است» اثر آنا آخماتوا با صدای کتایون اعظمی منتشر شد

«خاطره ای در درونم است» اثر آنا آخماتوا با صدای کتایون اعظمی منتشر شد

 کتاب «خاطره‌ای در درونم است» سروده آنا آخماتووا با ترجمه احمد پوری و صدای کتایون اعظمی از سوی موسسه فرهنگ و هنر رها فیلم منتشر شد.
 
به گزارش گوهران، کتاب «خاطره‌ای در درونم است» سروده آنا آخماتووا با ترجمه احمد پوری، به‌صورت صوتی منتشر شد. شعرهای این کتاب توسط کتایون اعظمی دکلمه شده است. نسخه چاپی این کتاب در گذشته از سوی نشر چشمه منتشر شده بود.

در پشت جلد این کتاب صوتی آمده است:
«خاطره‌ای در درونم است
چون سنگی سفید درون چاهی.
سر ستیز با آن ندارم، توانش را نیز.
برایم شادی است و اندوه.

در چشمانم خیره شود اگر کسی
آن را خواهد دید.
غمگین‌تر از آنی خواهد شد
که داستانی اندوه‌زا شنیده است.»

این کتاب صوتی از ۳۰ قطعه شعر با نام‌های «خورشید در خاطره رنگ می‌بازد»، «او در این دنیا سه چیز را دوست داشت»، «در نیمه باز است»، «عشق»، «دستانم پشت شالم گره خورده درهم»، «مودبانه پیشم آمدی»، «چه زیبا بود»، «چه کنم که توان از من می‌گریزد»، «ظرافت را نمی‌توانی»، «او حسود بود، نگران و آسیب‌پذیر»، «جدائی»، «خاطره‌ای در درونم است»، «آری من آن جمع‌های شبانه را دوست داشتم»، «سحرگاهان بیدار می‌شوی»، «در جاده‌ای رازناک و سفید، به سوی خانه نو»، «مرا دوست نداری»، «از تو گسسته‌‌ام دیگر»، «پس چنین پنداشتی»، «بدرقه»، «می‌دانی که هرگز پاس نخواهم داشت»، «این یک جاده‌ای راست در پیش می‌گیرد»، «و اینک پاییز رسید پر رنگ و میوه»، «دیدار»، «آخرین بازگشت»، «مردی که اینک برایم وجود ندارد»، «مرا به شگفتی وا می‌داری»، «جدایی برایمان چه مفهومی دارد؟»، «جای شگفتی نیست»، «شبانه» و «تقریبا در یک آلبوم» تشکیل شده است.

در تهیه این کتاب صوتی، احمد پوری به‌عنوان مترجم، مسعود شهریاری، سردبیر نشر، قارن سوادکوهی، مدیر تولید گویا، یاسر یعقوب‌زاده، نقاشی جلد و موژان محقق به عنوان صدابردار فعالیت کرده‌اند. این کتاب صوتی در استودیو رها فیلم ضبط شده است.

آنا آخماتووا (۱۸۸۹-۱۹۶۶) شاعر و نویسنده اهل روسیه و یکی از بنیانگذاران مکتب شعری آکمه‌ئیسم (اوج‌گرایی)، همسر نیکولای گومیلیف، شاعر و مادر لِف گومیلیف، نویسنده و مردم‌شناس است. «شامگاه»، «تسبیح»، «گلستان یا باغ گل»، «فوج پرندگان سفید» و «بارهنگ» عنوان برخی آثار این شاعر هستند.

کتاب صوتی «خاطره‌ای در درونم است» سروده آنا آخماتووا با ترجمه احمد پوری و صدای کتایون اعظمی، در ۴۳ دقیقه به بهای ۱۵ هزار تومان منتشر شده است.

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + یک =