خانه / نوشتار و اخبار / خاکستر «ترومن کاپوتی» نویسنده «صبحانه در تیفانی» به فروش رسید

خاکستر «ترومن کاپوتی» نویسنده «صبحانه در تیفانی» به فروش رسید

خاکستر «ترومن کاپوتی» نویسنده رمان کوتاه «صبحانه در تیفانی» به قیمت ۴۳ هزار و ۷۵۰ دلار به فروش رسید.

 «گاردین» نوشت: حراجی «جولین» در لس‌آنجلس خاکستر باقی‌مانده از جسد «ترومن کاپوتی» را که برای نوشتن رمان، فیلمنامه، نمایشنامه و داستان‌ شهرت داشت به قیمت ۴۳ هزار و ۷۵۰ دلار به فروش رساند.

خاکستر «کاپوتی» که در یک جعبه ژاپنی حکاکی‌شده قرار دارد ۳۲ سال پس از درگذشت این چهره به قیمت پایه ۲۰۰۰ دلار به فروش گذاشته شد و پیش‌بینی می‌شد تا ۱۰ هزار دلار هم پیش برود. با این حال خریدار این یادگاری حاضر شد مبلغ باورنکردنی ۴۳ هزار دلار را بابت آن پرداخت کند.

«دارن جولین» که مدیر حراجی «جولین» لس‌آنجلس است، ‌درباره این حراجی عجیب گفت: شاید این کار به مذاق بعضی از چهره‌های مشهور خوش نیاید، اما من ۱۰۰ درصد مطمئنم که «کاپوتی» خوشش می‌آید. او عاشق این بود که در رسانه‌ها خبرساز شود و اسمش را در روزنامه‌ها بخواند. من فکر می‌کنم او عاشق این حراجی می‌شود و همین امروز هم تیتر خبرها شده.

او در ادامه افزود: درباره این کار اصلا مشکلی ندارد چون کاملا با شخصیت و خواست «ترومن کاپوتی» تطابق دارد. «ترومن» خودش گفته بود که دوست ندارد خاکسترش را روی تاقچه نگه دارند. بنابراین این حراجی یک نوع احترام به خواسته اوست. این فقط پیش‌ بردن ماجراجویی‌های «ترومن کاپوتی» است.

در این حراجی همچنین لباس‌هایی که نویسنده «صبحانه در تیفانی» در زمان مرگ خود به تن داشت، به قیمت ۶۴۰۰ دلار به فروش رسید. بطری‌های قرص‌های این چهره مشهور هم به قیمت ۹۲۸۰ دلار چوپ حراج خورد.

«ترومن کاپوتی» متولد سال ۱۹۲۴ در لوییزیانا بود. او نوشتن را در سن ۱۱ سالگی شروع کرد و کارش را به عنوان مسئول کپی در «نیویورکر» شروع کرد. اولین رمانش «صداهای دیگر، اتاق‌های دیگر» بود اما او با «در کمال خونسردی» به شهرت رسید.

«کاپوتی» دوست «تنسی ویلیامز» بود اما این دوستی با موفقیت رمان «صبحانه در تیفانی» کمرنگ شد. این رمان در سال ۱۹۶۱ توسط «بلیک ادواردز» مورد اقتباس سینمایی قرار گرفت. «آدری هیپبورن» یکی از به یادماندنی‌ترین بازی‌هایش را در این فیلم جلو دوربین برد.

«کاپوتی» شش سال را صرف نگارش کتاب «در کمال خونسردی» کرد که برگرفته از خبر واقعی قتل‌عام یک خانواده در کانزاس است. او زمان زیادی را صرف مصاحبه با شاهدان و دو قاتل و بررسی گزارش پلیس می‌کند. این کتاب در سال ۱۹۶۵ با تیراژی میلیونی برای او شهرت، موفقیت و ثروت به همراه می‌آورد.

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 14 =