خانه / نوشتار و اخبار / سالروز تولد مشهورترین نویسنده آمریکایی

سالروز تولد مشهورترین نویسنده آمریکایی

به گزارش گوهران، ویلیام فاکنر در ۲۵ سپتامبر سال ۱۸۹۷ به دنیا آمد. او در ۱۹۰۲ خانواده‌اش به آکسفورد، مرکز دانشگاهی میسی‌سیپی، نقل مکان کرد. به دلیل وزن کم و قد کوتاه در ارتش ایالات متحده پذیرفته نشد ولی به عنوان دانشجوی دانشگاه افسری در یگان پرواز سلطنتی در تورنتوی کانادا نام نویسی کرد و در ۲ دسامبر ۱۹۱۸ به عنوان افتخاری ستوان دومی نایل شد.

وارد دانشگاه می سی‌سی پی شد و در سال ۱۹۲۴ از دانشگاه انصراف داد و در ۱۹۲۵ همراه با دوستش با یک کشتی باربری به ایتالیا رفت و از آنجا پای پیاده رهسپار آلمان و فرانسه شد.

ویلیام فالکنر یکی از بزرگترین و پر آوازه ترین نویسندگانی است که امریکا به خود دیده است. نویسنده‌ای که با قلم بی نظیرش همواره حماسه انسانهای معمولی ولی شگفت انگیز امریکا را روایت می کند.او همزمان صاحب حماسه هومر، شیوایی تولستوی و قدرت هوگو است تا با حماسه ای چون «خشم و هیاهو» که هر کس آن را می نوشت و دیگر هیچ نمی نوشت بی گمان یک نویسنده برتر بود، اما او آثار بسیاری با همان قدرت پدید آورده است.

فالکنر در سال ۱۹۲۷ داستان “پشه ها” را منتشر کرد که مورد توجه فراوان واقع شد. وی در سال ۱۹۳۱ کتاب “این اعداد سیزده” را نیز به رشته تحریر کشید. در سال ۱۹۳۳ او مجموعه اشعارش را به نام “شاخه‌های سبز” منتشر کرد و در ۱۹۳۵ کتاب “برج” را منتشر کرد. در سال ۱۹۳۹ کتاب “نخل‌های جنگلی” وی با استقبال عمومی روبرو گشت. کتاب‌های “هملت” در ۱۹۴۰ و “مزاحم دربار” در ۱۹۴۸ نام او را در ردیف نویسندگان بزرگ معاصر آمریکا قرار داد. فالکنردر سال ۱۹۵۱ “مجموعه داستان های کوتاه” و در ۱۹۵۳”گل سفید” و در ۱۹۵۴ “یک افسانه” را به رشته تحریر کشید و در ۱۹۵۵ “جنگل‌های بزرگ” و “عمو ویلی” را منتشر کرد.

این نویسنده، خواننده را در مقابل اجزای پراکنده موضوع و مسئله‌ای می‌گذارد که تعبیر و حل آن فقط پس از صحبت‌ها و مکالماتی که قطع شده و دوباره شروع می شود، میسر می‌شود. “فالکنر” در سال ۱۹۴۳ به اخذ جایزه ادبی نوبل نایل آمد و در سال ۱۹۵۴ جایزه “پولیتزر Pulitzer” را دریافت کرد. او نویسنده‌ای است که به تدریج در آمریکا کسب شهرت کرده است.

آثار این نویسنده هنوز هم در این کشور خواننده کثیر و فروش زیاد ندارد، برعکس در فرانسه طبقه روشنفکر ارزش فوق العاده‌ای برای او قائلند.

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده − هفت =