خانه / نوشتار و اخبار / «لیزی زیپ دهنی» به کودکان طلاق می‌پردازد

«لیزی زیپ دهنی» به کودکان طلاق می‌پردازد

رمان «لیزی زیپ دهنی» نوشته ژاکلین ویلسون با ترجمه بدری زارع و از سوی انتشارات محراب قلم منتشر شده و به موضوع تاثیر طلاق والدین بر کودکان می‌پردازد.

به گزارش گوهران، رمان «لیزی زیپ دهنی» نوشته ژاکلین ویلسون از جمله کتاب‌هایی است که به کودکان طلاق می‌پردازد. این کتاب با ترجمه بدری زارع از سوی نشر محراب قلم منتشر شده؛   ژاکلین ویلسون از مشهورترین نویسندگان انگلیسی است که آثار متنوعی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان خلق کرده. او در کتاب‌هایش بیشتر به موضوعاتی همچون طلاق، فرزند خواندگی، بیماری‌های روانی و بحران های خانوادگی پرداخته است.

تنها در انگلستان بیش از ۳۰ میلیون نسخه از آثار ویلسون به فروش رسیده و برداشت های تلویزیونی متعددی از داستان‌های او به تصویر کشیده شده است. ویلسون علاوه بر کسب جوایزی مانند جایزه گاردین، از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ لقب ملک الشعرای کودکان را هم به خود اختصاص و در سال ۲۰۱۴ نامزده جایزه بین‌المللی هانس کریستین اندرسن شده است.

«لیزی»، دختر کوچکی است که بعد از جدایی و ازدواج مجدد مادرش، با ناپدری‌اش مشکل دارد و تصمیم گرفته است دیگر با کسی حرف نزند؛ نه با نابرادری هایش و نه با سام پدر جدید خانواده و نه حتی با مادرش. نه فوتبال، نه پیتزا و نه حتی اتاق خواب تازه اش هیچ کدام او را به حرف زدن ترغیب نمی کنند. تا اینکه لیزی یکی از اعضای این خانواده جدید را ملاقات می کند که از خودش کله شق تر است: مادربزرگِ سام…

رمان «لیزی زیپ دهنی» شامل هشت فصل کوتاه با نثری ساده و روان است. مترجم کتاب توانسته به زبان مناسب رمان یا داستان بلند کودکان دست پیدا کند. کتاب مصور است و نقاشی‌های آن فضای داستان را برای کودکان باورپذیر ساخته است.

رمان «لیزی زیپ دهنی» نوشته ژاکلین ویلسون با ترجمه بدری زارع و از سوی انتشارات محراب قلم در ۲۲۰۰ نسخه و به قیمت ۵ هزار تومان منتشر شده است.

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + یازده =