خانه / نوشتار و اخبار / تصویر گری پرویز کلانتری برای کودکان

تصویر گری پرویز کلانتری برای کودکان

«گل اومد بهار اومد» با تصویرگری‌های پرویز کلانتری نقل ماجراهای نخودی است که به تنهایی در بیابان زندگی می‌کند و برای شکستن طلسم دیو سیاه به جنگ او می‌رود. این اثر از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

به گزارش گوهران، کتاب «گل اومد بهار اومد» اثر منوچهر نیستانی نخستین‌بار در سال ۱۳۴۷ به انتشار رسید؛ تصویرگری این اثر را پرویز کلانتری برعهده داشته است.

انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همزمان با هفته تصویرگری شعری از ادبیات فولکلور را در اختیار مخاطبان کودک خود قرار داده است.

در بخشی از این اثر آمده است: «روزی بود، روزگاری بود، قدیما، تو بیابون خدا، نخودی از نخودا، خونه داشت و زندگی، همه چی، هر چی بگی! همه چی، از همه جور، این نخودی بلا، یه چیز کم داشت تو دنیا، هم‌دل و هم‌زبون نداشت، جفت هم آشیون نداشت، نخودی تو اون دَرَندَشت، تنهای تنها می‌گشت.»

نخودی با زبان روان و زیبای شعر و به همراه نقاشی‌های قشنگ، به جنگ دیو جادو می‌رود، طلسم او را می‌شکند و راه آمدن بهار را می‌گشاید. گفتنی است که تصاویر این کتاب همچون دیگر آثار پرویز کلانتری، ویژگی‌های بومی معماری و جغرافیایی ایران را به تصویر کشیده است.

کودکان گروه سنی «ج» (۹ تا ۱۲ سال) می‌توانند این کتاب را به قیمت سه هزار و ۱۰۰ تومان تهیه کنند.

ایبنا

User Rating: Be the first one !

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 3 =