خانه / مجله هنری گوهران / سینما / گشایش سائوپوئولو به یاد کیارستمی

گشایش سائوپوئولو به یاد کیارستمی

چهلمین جشنواره بین المللی فیلم سائوپائولوی برزیل با حضوری آثاری از سینمای ایران، شامگاه ۲۰ اکتبر(۲۹ مهر) گشایش یافت.

به گزارش گوهران، فیلم «مات» اولین ساخته صبا کاظمی در بخش اصلی مسابقه این جشنواره پذیرفته شده است. جشنواره همچنین بخشی را به یادبود عباس کیارستمی اختصاص داده که در این بخش فیلم «۷۶دقیقه و ۱۵ثانیه» سیف الله صمدیان، که تصاویر آرشیوی از زندگی روزمره و کاری کیارستمی است، به نمایش درمی آید.
فیلم های «فروشنده» اصغر فرهادی، «لانتوری» رضا درمیشیان و «اژدها وارد می شود» مانی حقیقی نیز از کشور ایران در این جشنواره حضور دارند. «مات» چهار اکران در جشنواره را به خود اختصاص داده که اولین نمایش به همراه جلسه پرسش و پاسخ فیلم در تاریخ ۲۲ اکتبر(۲آبان) خواهد بود.
……….
این جشنواره دارای شش بخش است:
بخش اصلی فیلم های اول، نمایش های ویژه، فیلم های برزیلی، نمایش های بین المللی، یادبودها و نمایش فیلم های لهستانی. بت گوردن(کارگردان فیل های مستقل آمریکایی)، نیکولاس کلودس(کارگردان فرانسوی)، جفرسون بی، لیتا استن تیک(نویسنده و کارگردان آرژانتینی)، پیتر براسن(کارگردان بلژیکی) و اسکو پیتن تل(صداگذار و صدابردار پرتغالی) اعضای هیأت داوران این جشنواره هستند.
صبا کاظمی کارگردان «مات» به عنوان یکی از نماینده های ایران در جشنواره حضور پیدا کرده است. پخش بین المللی این فیلم را مرجان علیزاده بر عهده دارد.  جشنواره فیلم سائوپائولو از تاریخ ۲۰ اکتبر تا ۲ نوامبر (۲۹مهر تا ۱۲ آبان) برگزار می شود.

ایرنا

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 4 =