خانه / نوشتار و اخبار / بالاترین نشان بنیاد یلدا به خالقی‌مطلق رسید

بالاترین نشان بنیاد یلدا به خالقی‌مطلق رسید

مدال طلا که بالاترین نشان بنیاد علمی-فرهنگی پروفسور یلدا است به پاس حدود نیم قرن خدمات بی‌شائبه فرهنگی دکتر جلال خالقی‌مطلق، استاد ادبیات پارسی دانشگاهای آلمان و شاهنامه‌پژوه پیشکسوت در راستای شناساندن فرهنگ و ادب ایران زمین در فراسوی مرزهای ایران به وی اعطا شد.

اختتامیه هفتمین کنگره بین‌المللی تازه‌ترین دستاوردهای پژوهشی دانش پزشکی (همایش استاد یلدا) با همکاری دفتر ارتباطات با دانش‌آموختگان دانشگاه علوم پزشکی تهران و بنیاد آکادمیک جهانی پروفسور علیرضا یلدا که مقر اصلی آن در آلمان است در تالار ابن‌سینای دانشکده پزشکی دانشگاه تهران شامگاه پنجشنبه ۲۹ مهرماه برگزار شد.

 در این کنفرانس از استادان و محققان برجسته در زمینه‌های مختلف علوم پزشکی وفرهنگی قدردانی به عمل آمد و در همین راستا مدال طلا که بالاترین نشان این آکادمی است به پاس حدودنیم قرن خدمات بی‌شائبه فرهنگی دکتر جلال خالقی‌مطلق، استاد برجسته ایرانی ادبیات پارسی دانشگاهای آلمان و شاهنامه‌پژوه بزرگ در راستای شناساندن فرهنگ و ادب ایران زمین در فراسوی مرزهای ایران به وی اعطا شد.   دکتر خالقی نیز سخنرانی با عنوان دارو و درمان در شاهنامه ارائه دادند که مورد استقبال شایانی از سوی حاضران قرار گرفت.  علیرضا یلدا از استادان بین‌المللی دانشکده پزشکی دانشگاه تهران و پدر دانش نوین بیماری‌های عفونی ایران است.
منبع: ایبنا

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + چهارده =