خانه / تازه های نشر / پندارها ۲ | انتشارات بهجت

پندارها ۲ | انتشارات بهجت

جدیدترین اثر ریچارد باخ، نویسنده کتاب معروف «جاناتان مرغ دریایی» با عنوان «پندارها ۲»‌ با ترجمه دل‌آرا قهرمان و مهسا یزدانی از سوی انتشارات بهجت و نشر شما راهی بازار نشر شد.

در پشت جلد این کتاب آمده است: «ریچارد باخ، نویسنده مشهور، در پی تصادف شدید و مرگبار هواپیمایش در بیمارستان بستری شد. این کتاب حاصل بصیرت‌های او در رویا، اغما و بیداری‌ست.»شاید کمتر کسی تا ۳۱ آگوست سال ۲۰۱۲ تصور می‌کرد که ریچارد باخ تصمیم به ادامه رمان «پندار» داشته باشد، اما او بعد از حادثه‌ای که برایش اتفاق افتاد تصمیم به نوشتن کتاب «پندارها ۲» گرفت و این کتاب خیلی زود راهی بازار نشر جهانی شد. باخ جلد دوم این کتاب را در ۱۵ فصل نوشته است که این کتاب به تازگی در ایران نیز ترجمه و منتشر شده است.

در بخشی از فصل چهارم این کتاب می‌خوانیم: «هیچ وقت نفهمیدم؛ صبح زود بود، صحرا سرد بود، با حدود سرعت ۶۵۰ کیلومتر بر ساعت روی یه باند کوتاه پایین می‌اومدم، خیلی دیر ترمز رو کشیدم، می‌دونستم دارم می‌خورم به زمین، بعد همه چیز سیاه شد، اون انفجار، هواپیمای اف-۸۶ رو مثل یک اسباب بازی بلند کرد. می‌دونستم نمی‌تونه یه جریان هوای رو به بالا باشه. هیچ وقت نفهمیدم چی شد. هیچ وقت از کسی توضیحش رو نشنیدم.»

باخ در سال ۱۹۳۶ در اوک پارک ایلینوی به دنیا آمد. او در هر زمینه‌ای که مربوط به خلبانی بشود کار کرد، از جمله ساخت تصاویر متحرک در آسمان توسط نمایش هوایی خلبان تاکتیکی جنگنده‌های نیروی هوایی، نویسندگی و آموزگاری فنی هوانوردی. او حتی به عنوان راوی و همچنین خلبان نمایش‌های هوایی، در فیلمی که از روی کتابش ساخته شده بود حضور داشت. گرچه او به هوانوردی علاقه فراوانی داشت با این حال همواره دوست داشت که بنویسد. در دوران دبیرستانش یکی از معلم‌های ورزش به ریچارد باخ کمک کرد تا به توانایی‌های بالقوه‌اش پی ببرد. از سال ۱۹۵۹ او عقایدی در مورد یک پرنده که می‌خواهد دواهای محدودیت را بشکند داشت، منظور کتاب «جاناتان مرغ دریایی» است که به فیلم هم درآمد. از آثار او که به زبان فارسی ترجمه شده می‌توان به کتاب‌هایی مانند «جاناتان مرغ دریایی»، «پندار»، «یگانه»، «گریز از سرزمین امن»، «هدیه پرواز» و «فراسوی ذهنم» اشاره کرد که در بیشتر آن‌ها، نویسنده به وسیله احساس پرواز در متن‌های خود با خواننده ارتباط خوبی برقرار می‌کند و در مورد شناخت خود، انتخاب، اختیار و در نهایت حقیقت زندگی بحث می‌کند.

کتاب «پندارها۲» اثر ریچارد باخ با ترجمه دل‌آرا قهرمان و مهسا یزدانی در ۱۲۸ صفحه با شمارگان یک‌هزار نسخه، به بهای ۱۰ هزار تومان توسط انشارات بهجت و نشر شما منتشر شد.

همچنین ببینید

روی جلد کتاب گفتمان ادبیات سیاسی ایران در آستانه دو انقلاب

گفتمان ادبیات سیاسی ایران | دکتر علی‌اکبر امینی

سرگه بارسقیان | «در اواخر دوران ناصری رساله‌ای به صورت گفت‌وگو بوسیله نویسنده‌ای نامعلوم نوشته شد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + هجده =