خانه / تازه های نشر / اختصاصی | کتابی درباره روسپیگری در ایران منتشر شد + سخن نویسنده
نقاشی: روسپیان فرانسوی بازداشت شدند. اثر ادوارد لونکاژ.

اختصاصی | کتابی درباره روسپیگری در ایران منتشر شد + سخن نویسنده

کتاب “جامعه شناسی روسپیگری” اثر جدید دکتر سعید مدنی عضو شورای فعالان ملی مذهبی منتشر شده است.

به گزارش گوهران؛ به رغم گمانه های فراوان درباره عدم مجوز این کتاب. خبر نشر آن بسیاری از فعالان اجتماعی را شگفت زده کرده است. این نخستین بار است که کتابی در باره روسپیگری در ایران در سطحی وسیع طی ۳۰ سال گذشته منتشر می شود.

saied-madani1
دکتر سعید مدنی. او را  یکی از آسیب شناسان اجتماعی ایران دانسته اند. 

دکتر سعید مدنی در اینباره به گهران گفت:«بسیار خوشحال است که این کتاب درباره یکی از اساسی ترین آسیب های اجتماعی توانسته منتشر شود».

در پشت جلد این کتاب که به وسیله “انتشارات کتاب پارسه” منتشر شده  آمده است: روسپی کیست و روسپی‌گری از چه زمان و با چه هدفی گسترش یافت؟ تاریخ روسپی‌گری در ایران از چه زمانی آغاز می‌شود و چه عواملی در رشد این پدیده تاثیرگذار بوده‌اند؟ اغلب اوقات، زنان، فحشا را به مثابه رفتاری موقت برای افزایش درآمد خود درنظر می‎گیرند اما به‌رغم خواسته خود در این کار باقی می‎مانند و قسمت اعظم درآمد آنها را واسطه‌ها (پااندازان- حامیان) کسب می‎کنند، در واقع زنان تن فروش خود قربانی فعل مجرمانه ای هستند که مشتری های شان آن را تشویق می کنند. این کتاب، جمع‌بندی از مطالعات سال‌های گذشته درباره روسپی‌گری است. نویسنده ضمن مروری تاریخی بر وضعیت روسپی‌گری در ایران و جهان و قوانین مرتبط با آن، مجموعه یافته‌های حاصل از مطالعه خود و همکارانش را با عنوان «ارزیابی سریع وضعیت روسپی‌گری در شهر تهران» به یافته‌های قبلی افزوده تا تصویری به‌روزتر و شفاف‌تر از موضوع ارائه دهد.

%d8%b1%d9%88%d8%b3%d9%be%db%8c-%da%af%d8%b1%db%8c-%d8%8c-%d9%85%d8%af%d9%86%db%8c-%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-495x341
جامعه شناسی روسپیگری را انتشارات پارسه منتشر کرده است.

کتاب دکتر سعید مدنی را می توان گزارشی از وضعیت روسپی‌گری در ایران و جهان دانست. سعید مدنی جامعه‌شناس، پژوهشگر ارشد علوم اجتماعی، استاد دانشگاه و روزنامه‌نگار است. او عضو گروه مسائل و آسیب‌های اجتماعی انجمن جامعه‌شناسی ایران و استاد و عضو گروه پژوهشی رفاه اجتماعی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، سردبیر «فصلنامه علمی-پژوهشی رفاه اجتماعی» و از بنیان‌گذاران نشریه “ایران فردا” است. مدنی پیش از این کتاب “کودک آزاری در ایران” را منتشر کرده بود.

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + هفده =