خانه / نوشتار و اخبار / بچه‌های عجیب و غریب یتیم خانه خانم پرگرین در ایران

بچه‌های عجیب و غریب یتیم خانه خانم پرگرین در ایران

جلد اول سه‌گانه فانتزی “بچه‌های عجیب و غریب یتیم خانه خانم پرگرین” نوشته رنسام ریگز به زودی با ترجمه شبنم سعادت راهی بازار می‌شود.

به گزارش گوهران، جلد اول این سه‌گانه که انتشارات پریان کپی‌ رایت آن را از ناشر آمریکایی خریداری کرده “بچه‌های عجیب‌وغریب یتیم‌خانه خانم پرگرین” نام دارد.

“بچه‌های عجیب‌وغریب یتیم‌خانه‌ خانم پرگرین” داستانی فانتزی است که با عکس‌های قدیمیِ به‌یادماندنی مصور شده و  بزرگسالان، نوجوانان و تمام کسانی را که از داستانی ماجراجویانه در دل اوهام و ابهام لذت می‌برند مخاطبان آن هستند.

۵۷۳۷۸۰۳۱همچنین لازم به ذکر است که تیم برتون به تازگی فیلمی بر اساس این کتاب و به همین نام ساخته که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته است. “انتشارات پریان” ناشر ایرانی این مجموعه کپی‌رایت آن را از ناشر آمریکایی خریداری کرده و کتاب دارای یادداشتی اختصاصی برای مخاطبان فارسی‌زبان است.  به گفته‌ مترجم، جلد دوم و سوم این مجموعه نیز به فاصله‌ کوتاهی پس از جلد اول راهی بازار کتاب خواهد شد.

به گزارش گوهران؛ رنسام ریگز، نویسنده و فیلم ساز آمریکایی که در ماه های گذشته به واسطه فیلمی که تیم برتون از این کتابش ساخته شناخته شده است. ریگز متولد مریلند. در سال ۱۹۷۱ است. او تحصیلات عالی خود را در رشته ادبیات انگلیسی در “کالج کنیون” و تحصیلات سینمایی خود را در رشته کارگردانی در “دانشگاه کالیفرنیای جنوبی” گذرانده است. همسر رینگز “طاهره مافی” نویسنده ایرانی آمریکایی است که بیشتر در “نیویورک تایمز” می نویسد و به بهانه نشر کتاب “سانتا، مونیکا و کالیفرنیا” شناخته شده است.

با این همه رنسام ریگز را بیشتر نویسنده داستان های فانتزی کودکان و نوجوانان می دانند. پیش از این کتاب “صحبت کردن تصاویر” اثر او همراه با کتاب “شرلوک هلمز بازرگترین کارآگاه جهان” نیز در همین زمینه منتشر شده است.

شبنم سعادت دکترای مطالعات ترجمه و فرهنگ از دانشگاه منچستر انگستان دارد و در حال حاضر در دانشگاه علامه‌ طباطبایی مشغول تدریس است.

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − 2 =