خانه / نوشتار و اخبار / درگذشت «ناتالی بابیت» در ۸۴ سالگی
Natalie Babbitt's other books include The Search for Delicious, Kneeknock Rise and The Moon Over High Street.

درگذشت «ناتالی بابیت» در ۸۴ سالگی

«ناتالی بابیت»، نویسنده و تصویرگر آثار کودکان چون «تاک خانواده‌ای با عمر جاویدان» که دچار سرطان ریه شده بود از دنیا رفت.
 به گزارش گوهران به نقل از گاردین- نویسنده اثر محبوب کودکان «تاک خانواده‌ای با عمر جاویدان» پس از مدتی مبارزه‌ با سرطان در سن ۸۴ سالگی در آمریکا درگذشت.

«بابیت»، نویسنده و تصویرگر آثار کودکان بود. همسرش اعلام کرد وی روز دوشنبه در خانه شخصی خود در «هامدن» از دنیا رفت.
وی می‌گوید: «اخیرا پزشکان تشخیص دادند او دچار سرطان ریه است.» او معتقد است همسرش با نوشته‌هایش تأثیر بزرگی در دنیا گذاشت و برای همیشه در اذهان مرم دنیا باقی خواهد ماند.
او آثار بسیاری را نوشته و تصویرگری کرد اما بسیاری او را با کتاب «تاک خانواده‌ای با عمر جاویدان» می‌شناسند که درباره مفهوم «جاودانگی و نامیرایی» است. این رمان که در سال ۱۹۷۵ به نگارش درآمد حدود سه و نیم میلیون نسخه به فروش رفت.

http://www.azquotes.com/picture-quotes/quote-readers-are-lucky-they-will-never-be-bored-or-lonely-natalie-babbitt-57-41-13.jpg
کتاب «ماندن در جای دنج» این نویسنده در سال ۱۹۷۵ منتشر شد. این کتاب یکی از آثار پرطرفدار در آن دوران نزد معلمان بود.
«بابیت» همچنین یکی از اعضای اصلی کمیته ادبیات و کتاب کودکان است که در سال ۱۹۸۲ نیز جایزه «هانس کریستین اندرسون» را از آن خود کرد.
از این نویسنده تاکنون چهار کتاب به فارسی ترجمه شده است. «تاک خانواده‌ای با عمر جاویدان» با ترجمه «محبوبه موسوی» ، «در جست و جوی خوشمزه‌ترین» با ترجمه «اکرم اکرمی»، «تپه اسرار آمیز نیناک» با ترجمه  «فرشاد موتمنی» و «تاک، خانواده‌ای با عمر جاویدان» با ترجمه «نسرین وکیلی» از آثار این نویسنده در ایران هستند.
وی تاکنون ۱۹ اثر نوشته و ۱۰ اثر نیز تصویرگری کرده است. «اتوبوسی برای اسب مرده»، «ماه بر بالای خیابان»، «چشمان آماریلیس» و «یه چیزی» برخی دیگر از آثار «بابیت» هستند.
«بابیت» دارای سه فرزند و سه نوه بود.
منبع: ایبنا

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 20 =