خانه / مجله هنری گوهران / زندگی «جی‌.آر.آر. تالکین» فیلم می‌شود

زندگی «جی‌.آر.آر. تالکین» فیلم می‌شود

فیلم زندگی «جی.آر.آر. تالکین» نویسنده رمان‌های تخیلی ـ حماسی «ارباب حلقه‌ها» و «هابیت» ساخته می‌شود.

به گزارش گوهران به نقل از «دیجیتال اسپای»، سه‌گانه «ارباب حلقه‌ها» و سه فیلم «هابیت» به روی پرده رفته‌اند، ‌ اما هنوز کار سینما با «جی. آر. آر. تالکین» تمام نشده؛ فیلم زندگی این نویسنده مشهور در راه است.

فیلم «میان‌ زمین» قرار است داستان زندگی تالکین نویسنده انگلیسی را از تجربیات او در زمان جنگ جهانی اول تا جایی که نگارش رمان‌های «ارباب حلقه‌ها» و «هابیت» ختم شده، روایت کند.

«نگوس فلچر» پس از شش سال تحقیق در مصاحبه‌ها و آرشیوهای مربوط به «تالکین» متن فیلمنامه این پروژه را به نگارش درآورده است. «جیمز استرانگ» که پیش‌تر هم در ساخت قسمت‌هایی از «داون‌تاون ابی» دست داشته، کارگردانی «میان‌زمین» را به عهده گرفته است.
حق پخش این فیلم در جشنواره فیلم برلین سال آینده میلادی به فروش گذاشته می‌شود.

«جان رونالد روئل تالکین» سوم ژانویه ۱۸۹۲ به دنیا آمد. این نویسنده و زبان‌شناس انگلیسی از سال ۱۹۲۵ تا ۱۹۵۹ استاد زبان‌شناسی تاریخی در دانشگاه آکسفورد بود. او علاوه‌ بر کتاب‌های «ارباب حلقه‌ها» و «هابیت» که معروف‌تر و شناخته‌شده‌تر هستند، آثار داستانی دیگری به نام‌های «سیلماریلیون»، «ماجراهای تام بامبادیل» و «می‌رود راه پیوسته تا آن سو» را نوشته ‌است. «تالکین» علاقه‌ وافری به ساختن زبان‌های علمی یا فراساخته داشت و شاید تنها کسی باشد که ۱۵ زبان ساخته ‌است. این نویسنده‌ مطرح در دوم سپتامبر سال ۱۹۷۳ در سن ۸۱ سالگی بدرود حیات گفت.

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + چهار =