خانه / نوشتار و اخبار / ۴۷ روز تا جشنواره ملی تئاتر بهرام بیضایی | مهلت شرکت تمدید شد

۴۷ روز تا جشنواره ملی تئاتر بهرام بیضایی | مهلت شرکت تمدید شد

مهلت ارسال آثار برای شرکت در بخش نمایشنامه‌خوانی نخستین دوره جشنواره ملی تئاتر بهرام بیضایی تمدید شد.

به گزارش گوهران، مهلت ارسال آثار بخش نمایشنامه‌خوانی در نخستین دوره جشنواره ملی تئاتر  بهرام بیضایی که تا بیستم آبان ماه بود، به دلیل استقبال متقاضیان تا سی‌ام آبان‌ماه تمدید شد.

مرکز فرهنگ و هنر علمی کاربردی واحد ۴۶ دانشگاه جامع علمی کاربردی نخستین دوره جشنواره ملی تئاتر «بهرام بیضایی» را با محوریت تاریخ، افسانه و اسطوره در ادبیات نمایشی بهرام بیضایی برگزار می‌کند.

هدف این جشنواره معرفی و شناخت آثار نمایشی بهرام بیضایی، نمایشنامه‌نویس، فیلمنامه‌نویس، پژوهشگر وکارگردان صاحب سبک و معاصر تئاتر و سینماست.

کمک به خودباوری و بروز استعدادها و قابلیت‌های علمی، فرهنگی و هنری دانشجویان سراسر کشور، تبادل فرهنگ و هنر میان استان ها در سطح علمی، بسترسازی رقابتی به منظور معرفی فرهنگ و هنر در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی، زمینه‌سازی برای کشف استعدادها و خلاقیت‌های نوین فرهنگی و هنری دانشجویان سراسر کشور، تأثیرپذیری و تأثیرگذاری مراکز دانشگاهی سراسر کشور بر یکدیگر در رقابت سالم فرهنگی و هنری، توانمندسازی دانشجویان عرصه فرهنگ و هنر در سراسر کشور، ایجاد تفاهم و هم‌افزایی مراکز فرهنگ و هنر در سراسر کشور، انتخاب آثار برگزیده به منظور معرفی و ارائه توانمندی‌های دانشجویان سراسر کشور، تقویت حس رقابت و خلاقیت‌های هنری در میان دانشجویان سراسر کشور از دیگر اهداف این جشنواره است.

این جشنواره در چهار بخش نمایشنامه‌خوانی، نمایشنامه‌نویسی (اقتباسی و آزاد)، مقالات علمی و پژوهشی و‌ سمینار برگزار می‌شود.

از برگزیدگان این جشنواره در بخش‌های مختلف با اهدای لوح تقدیر، تندیس جشنواره و تألیفات بهرام بیضایی تقدیر خواهد شد.

مهلت ارسال نمایشنامه و فیلم اجرای نمایشنامه‌خوانی ۳۰آبان ماه ۱۳۹۵ و مهلت ارسال نمایشنامه‌های اقتباسی و آزاد  ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۵ است.  مهلت ارسال مقالات علمی پژوهشی نیز ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۵ خواهد بود‌.

دبیرخانه جشنواره در تهران، خیابان آزادی، ابتدای خیابان جمالزاده شمالی، کوچه بزمه، پلاک ۲- مرکز فرهنگ و هنر دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد ۴۶ واقع شده است. تلفن : ۶۶۴۳۱۷۱۳ – ۶۶۵۹۶۱۸۸ – ۶۶۵۶۴۴۵۶ – داخلی ۱۱۲ . دبیر علمی این جشنواره مهبود مهرنوش و دبیر اجرایی آن سوسن تقی‌پور هستند.

جشنواره ملی تئاتر بهرام بیضایی از پنجم دی ماه آغاز می‌شود واختتامیه آن نیز سی‌ام دی ماه خواهد بود.

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 11 =