خانه / نوشتار و اخبار / ترانه‌های دست‌نویس «باب دیلن» به حراج می‌رود

ترانه‌های دست‌نویس «باب دیلن» به حراج می‌رود

ترانه‌های دست‌نویسی «باب دیلن» و قطعه‌ای که «اریک کلاپتون» با الهام از «لیلی و مجنون» نظامی گنجوی سروده، در حراجی «ساتبی» نیویورک به فروش می‌رسد.

به گزارش گوهران «دیلی ماوریک» نوشت: ترانه‌ دست‌نویس «در باد می‌وزد» با امضای «باب دیلن»، دست‌نوشته ترانه‌ای که «اریک کلاپتون» با الهام از «لیلی و مجنون» نظامی سروده و و یادگاری‌های دیگر هنرمندان راک در شعبه نیویورک حراجی «ساتبی» عرضه می‌شود.

«در باد می‌وزد» یکی از مشهورترین کارهای «دیلن»، برنده نوبل ادبیات ۲۰۱۶ است که در دهه ۱۹۶۰ محبوبیت زیادی داشت. پیش‌بینی می‌شود متن دست‌نویس این ترانه که توسط «دیلن» امضا شده، بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار دلار خریده شود. «دیلن» این قطعه را با مداد نوشته و اصلاحاتی روی آن انجام داده است.

در این حراجی همچنین نسخه تایپ‌شده «این چرخ آتش گرفته» نیز به قیمت تخمینی ۴۰ تا ۶۰ هزار دلار در معرض فروش گذاشته می‌شود. این از مشهورترین کارهای مشترک «دیلن» در سال ۱۹۶۷ با گروه راک کانادایی «باند» به‌شمار می‌آید. او این ترانه را با «ریک دانکو» نوشت.

از دیگر اقلام مهم این حراجی، پرتره‌هایی است که «باب دیلن» و «جون بایز» – دیگر هنرمند راک – از یکدیگر و از خودشان در سال ۱۹۶۳ کشیده‌اند.

«باب دیلن» از نگاه بسیاری، تاثیرگذارترین چهره در تاریخ موسیقی آمریکاست. برخی از ترانه‌های او توسط خوانندگان مشهور دوباره‌خوانی شده‌ که از جمله آن‌ها می‌توان به «از فراز برج دیدبانی» که توسط «جیمی هندریکس« اجرا شده است، اشاره کرد. او در پدیدارشدن سبکی در موسیقی به نام «راک بومی» در اواسط دهه ۶۰ بسیار تاثیرگذار بود و به «شکسپیر» هم‌نسلان خود شهرت یافت. «دیلن» در پنج دهه‌ اخیر در موسیقی آمریکا یک پدیده بوده است. این هنرمند به‌تازگی جایزه نوبل ادبیات ۲۰۱۶ را از آن خود کرد. اعطای جایزه نوبل بخش ادبیات به او، حواشی بسیاری را به‌دنبال داشت.

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =