خانه / نوشتار و اخبار / ترجمه جدید ترانه علیدوستی منتشر شد
ترانه علیدوستی

ترجمه جدید ترانه علیدوستی منتشر شد

به گزارش گوهران، نشر مرکز رمان «تاریخ عشق» را با ترجمه ترانه علیدوستی، بازیگر سینما، روانه بازار کتاب کرد. این کتاب به قلم نیکول کراوس نویسنده آمریکایی در سال ۲۰۰۵ منتشر شده است و در سال ۲۰۰۶ در زمره نامزدهای نهایی جایزه ادبی اورنج بوده و در سال ۲۰۰۸ جایزه ادبی ویلیام سارویان را به دست آورده است. داستان این رمان به رابطه نویسنده‌ای ناموفق وآواره جنگ جهانی دوم و دخترجوانی که سرپرستی مادر بیوه و عزادار خود را برعهده دارد می‌پردازد.
ناشر این کتاب درباره داستان آن بیان داشته است:لئور گورسکی هر روز غروب روی شوفاژ می‌کوبد تا همسایه طبقه پایینش بداند که او هنوز زنده است. اما وضع همیشه به این قرار نبود. وقتی در جوانی در روستایشان در لهستان بود عاشق شد و کتاب نوشت. شصت سال بعد  و درست آن طرف دنیا آلمای چهارده ساله که اسمش را از روس شخصیت کتاب گورسکی گذاشته بودند دست به یک ماجراجویی می‌زند تا نویسنده کتابی که اسمش از آن آمده بود را پیدا کند و خانواده خود را هم نجات دهد
نیکول کرواس به گفته ناشر نسخه فارسی این کتاب، میراث دار سبک برخی از شناخته‌شده‌ترین نویسندگان قرن بیستم است، با زیبایی این دو داستان را در هم می‌تند و پایانی شگفت انگیز برایشان رقم می‌زند.
این رمان در ۲۶۴ صفحه از سوی نشر مرکز منتشر شده است.
ترانه علیدوستی پیش از این نیز ترجمه‌ای از مجموعه داستان «رویای مادرم» نوشته آلیس مونرو را از سوی این ناشر منتشر کرده بود.

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 14 =