خانه / نوشتار و اخبار / انتشار شعرهای مظاهر مصفا بر اساس قالب‌بندی آثار این شاعر و استاد ادبیات در یک کتاب

انتشار شعرهای مظاهر مصفا بر اساس قالب‌بندی آثار این شاعر و استاد ادبیات در یک کتاب

گردآورنده «نسخه اقدم» شامل منظومه‌های مظاهر مصفا که به تازگی منتشر شده، اظهار کرده است: این‌ کتاب منظومه‌های استاد مظاهر مصفا در قالب چهارپاره است که از بین دست‌نوشته‌ها و نسخه‌هایی که  از او داشتم و خانواده‌شان به من سپرده بودند گردآوری کرده‌ام و در فرهنگ نشر نو چاپ شده است.

نسخه اقدم او با بیان این‌که بقیه شعرهای مظاهر مصفا در مجلدهای بعدی منتشر می‌شود، افزود: حدود شش جلد از آثار استاد بر اساس قالب‌بندی در آینده توسط فرهنگ نشر نو چاپ می‌شود. جلد آخر آن که قصیده‌هاست و از سایر قالب‌ها مفصل‌تر است شاید در دو جلد منتشر شود.

وحید عیدگاه همچنین گفت: کار همه قالب‌های شعری را همزمان ادامه می‌دهیم و احتمالا غزل‌های او زودتر منتشر می‌شود. عنوان دفتر غزل‌های مظاهر مصفا «دیگر چه می‌توان گفت» است که این عنوان از روی یکی از غزل‌های او انتخاب شده است. انتظار می‌رود دفتر غزل‌ها در نیمه اول سال ۱۳۹۶ منتشر شود. اما فعلا عنوان سایر کتاب‌ها مشخص نیست.

مظاهر مصفا زاده سال ۱۳۱۱ در اراک، شاعر و مصحح است. او سال‌های متمادی به‌عنوان استادتمام رشته زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه تهران به تدریس مشغول بود.

تاکنون چند مجموعه شعر از مصفا به چاپ رسیده که از آن جمله است: ده فریاد، سی سخن، پاسداران سخن، توفان خشم، سپیدنامه و سی‌پاره. همچنین تصحیحات او بر دیوان ابوتراب فرقتی کاشانی، مجمع‌الفصحاء رضاقلی‌خان هدایت، نزاری قُهستانی، سنایی، سعدی، نظیری نیشابوری و جوامع‌الحکایات عوفی منتشر شده‌ است.

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − 10 =