خانه / نوشتار و اخبار / سومین دوره‌ی جایزه‌ی ادبی بهرام صادقی، با معرفی ۲۰ داستان برگزیده، به مرحله‌ی نهایی رسید
جایزه بهرام صادقی

سومین دوره‌ی جایزه‌ی ادبی بهرام صادقی، با معرفی ۲۰ داستان برگزیده، به مرحله‌ی نهایی رسید

به گزارش گوهران، بنا به اعلام دبیرخانه‌ی این جایزه، در سومین دوره‌ی این جایزه‌ی ادبی ۱۰۰۶ داستان کوتاه در دبیرخانه ثبت شد و داوران مرحله‌ی نخست، ابتدا ۴۰ داستان را برای مرحله‌ی بعد انتخاب کردند و از میان این ۴۰ داستان، ۲۰ اثر را شایسته‌ی عنوان برگزیده می‌دانند. داوران، هم در مرحله‌ی نخست و هم در مرحله‌ی نهایی، آثار را بدون نام نویسندگان و هرگونه مشخصات دیگر خوانده‌اند و می‌خوانند.

عناوین ۲۰ داستان برگزیده از این قرار است: آمیخته به بوی ادویه‌ها / انباری آبی / پرتقال‌های خونی / تاسیان / حدس بزنید کی / خاطرات عینک دودی / خشکشویی سپید / داربست / دبّه‌ها و جُبّه‌ها / زمستان شغال / سفیدِ سفید مثل برف / عروس / غوطه‌ور در فُرمالین / قبل از خواب چراغ‌ها را خاموش می‌کنم / کارِ گِل / مونس / میخ / نگاه بی‌قرار و چشمان سرگردان / هوشِ سبز / یک تکه کاج

رضا شکراللهی، دبیر جایزه‌ی ادبی بهرام صادقی،  اعلام کرد که هم‌اکنون داوران مرحله‌ی نهایی یعنی فرشته احمدی و حسین پاینده، علی خدایی، حسین سناپور و محمدحسن شهسواری مشغول بررسی آثار برگزیده هستند و در اسفندماه، سه اثر برتر این جایزه معرفی خواهند شد.

او افزود: متن کامل این ۲۰ اثر برگزیده هم‌اکنون در سایت خوابگرد منتشر شده تا همه امکان مطالعه‌ی آن‌ها را داشته باشند. هم‌زمان، این آثار در کتابخوان طاقچه نیز منتشر شده‌ تا در بخش جنبی جایزه، خوانندگان و علاقه‌مندان نیز بتوانند از طریق نرم‌افزار الکترونیکی طاقچه به آثار دلخواه خود امتیاز بدهند. در پایان مسابقه، سه اثر محبوب خوانندگان معرفی خواهد شد و نویسندگان سه اثر برتر به انتخاب هیئت داوران جوایز خود را از شرکت ارتباط فردا دریافت خواهند کرد. همچنین این شرکت، که آینده را دنیای خلاقیت می‌داند، از همه‌ی نویسندگان آثار برگزیده نیز تقدیر خواهد کرد.

شکراللهی در پایان گفت: جایزه‌ی بهرام صادقی تنها جایزه‌ای است که مرحله‌ی نهایی آن، با انتشار آثار برگزیده، در محضر مخاطب انجام می‌شود. بنابراین از همه‌ی علاقه‌مندان دعوت می‌کنم ۲۰ داستان برگزیده را بخوانند و نیز اگر داستانی در جایزه‌ شرکت داده‌اند، آن را با آثار برگزیده مقایسه کنند. اکنون نوبت خوانندگان و نویسندگان است، هم برای انتخاب سه اثر محبوب خود و هم برای این‌که ما را قضاوت کنند.

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − هجده =