خانه / نوشتار و اخبار / مستند زندگی «تری پراچت» نویسنده فقید آثار علمی‌ ـ‌ تخیلی ساخته می‌شود
تری پراچت

مستند زندگی «تری پراچت» نویسنده فقید آثار علمی‌ ـ‌ تخیلی ساخته می‌شود

به گزارش گوهران؛ مستندی با محوریت رویدادهای زندگی «تری پراچت» نویسنده مجموعه رمان‌های «جهان صفحه» به روی آنتن “بی بی سی ۲” خواهد رفت.

در این مستند که درونمایه طنز دارد،‌ داستان زندگی «پراچت» از زبان خودش،‌ اما با صدای «پائول کای» کمدین روایت می‌شود. «پراچت» نویسنده انگلیسی است که در ماه مارس ۲۰۱۵، هشت سال پس از ابتلا به بیماری آلزایمر درگذشت.

نویسندگانی چون «نیل گیمن» و «وال مک‌درمید» در این فیلم مستند که اواخر سال جاری میلادی پخش می‌شود، حضور خواهند داشت. «راب ویکینز» دستیار «پراچت» گفت که ساخت این مستند از چند ماه آخر زندگی این نویسنده سرشناس آغاز شده است. او همچنین اعلام کرده که این مستند در ادامه سه‌گانه تلویزیونی «سِر تری» که بین سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ پخش شد،‌ تولید می‌شود.

کتاب‌های «تری پراچت» بیش از ۷۵ میلیون نسخه در سراسر جهان فروش داشته است. او پس از انتشار اولین رمان «جهان صفحه» به یکی از محبوب‌ترین نویسندگان انگلستان تبدیل شد. اولین رمان این مجموعه ۴۱ جلدی که «رنگ جادو» نام داشت، در سال ۱۹۸۳ به چاپ رسید.

این نویسنده فقید در کتاب‌های «جهان صفحه» دنیایی را توصیف می‌کند که به شکل یک دیسک در فضا قرار دارد. دنیای صفحه پشت چهار فیل قرار دارد که روی یک لاک‌پشت عظیم‌الجثه ایستاده‌اند. هر یک از این کتاب‌ها به زبانی طعنه‌آمیز به مسائل سیاسی‌، اقتصادی و اجتماعی مختلف اشاره دارند

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − هفت =