خانه / مجله هنری گوهران / نمایشگاه “برای نجات کودکان”

نمایشگاه “برای نجات کودکان”

به گزارش هنرآنلاین، “برای نجات کودکان” عنوان نمایشگاهی است که از سوی جمعی از هنرمندان و مجموعه‌داران در جهت ساخت قرنطینه (مرکز بازپروری) برای کودکان دارای بیماری نقص ایمنی اولیه 10 آذرماه 1396 در گالری پردیس سینمایی ملت برپا شد.

در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه دکتر مرتضی کاخی نویسنده، پژوهشگر و مجموعه‌دار هنری که آثاری را به این نمایشگاه اهدا کرده است، گفت: هنر رسالتی در قبال جامعه دارد و هنرمند تلاش می‌کند آگاهی بخشی و یا آفرینشی  در راستای زیباشناسی برای مردم داشته باشد تا جامعه را در جهت زندگی بهتر رهنمود کند.

وی افزود: علاقمندان به هنر نیز تلاش می‌کنند تا از محصول آفرینش‌گری هنرمند خود را بهره‌مند کنند و زندگی را با تمام سختی و مشکلاتی که دارد، بهتر درک و ادامه دهند؛ از همین رو رسالت هنر در چرخه زندگی کامل می‌شود. اما در جوامع امروزی به خاطر دوری انسان‌ها از یکدیگر شاید هنر نتوانسته همچون گذشته رسالت خود را کامل کند. اما وقتی یک همگرایی از سوی هنرمند و علاقمندان به هنر در جهت یک موضوع شکل بگیرید این چرخه، حیات دوباره‌ای خواهد یافت.

این نویسنده و پژوهشگر پیشکسوت با اشاره به نمایشگاه “برای نجات کودکان”  گفت: این نمایشگاه نیز با موضوع حمایت از کودکانی شکل گرفته که در جامعه ما از کمترین امکانات برخوردار هستند. کودکانی که با نقصی در سیستم ایمنی بدن، پا به این دنیا می‌گذارند و اگر برای مدتی بتوان از آنها نگهداری کرد، می‌توانند به جامعه ورود کنند و آینده کشور را بسازند. اما متاسفانه در کشور ما مرکزی برای نگهداری این کودکان وجود ندارد و هزینه‌های درمان آنها برای بسیاری از خانواده‌ها مقدور نیست.

وی ادامه داد: در همین راستا سعیده آبشناسان مجموعه‌دار آثار هنری با همراهی برخی از هنرمندان پیشکسوت و جوان تلاش دارند تا مرکزی را برای بازپروری این کودکان مهیا کنند که این امر می‌تواند فصل نوینی برای حمایت از این کودکان باشد و شاید در آینده نزدیک کمتر شاهد مرگ این کودکان باشیم.

دکتر مرتضی کاخی در پایان گفت: آنچه که امروز من در این نمایشگاه دیدیم جدا از ارزش‌های هنری آثار به نمایش درآمده، حرکت بزرگی از سوی هنرمندان، مجموعه‌داران آثار هنری و علاقمندان به هنر است که در جهت تکوین رسالت هنر گام برداشته‌اند و امیدوارم نتیجه آن نیز برای جامعه ما مثمر ثمر باشد

در ادامه این مراسم نمایشگاه “برای نجات کودکان” با بیش از 100 اثر هنری از سه نسل از هنرمندان تجسمی کشور با حضور هنرمندانی چون، غلامرضا نامی، شقایق فراهانی، الناز شاکردوست، نیلوفر قادری‌نژاد، محمد هادی فدوی، فرشته ستایش، مهدی نبوی، رسول مرادی، احمد آریامنش،  شهلا آرمین و… افتتاح شد و در روز نخست 50 میلیون تومان اثر هنری به فروش رسید.

لازم به یادآوری است، نمایشگاه “برای نجات کودکان” به همت مجموعه گوهران و با همکاری آرتیبیشن برپا شده است و در آن آثاری از هنرمندانی چون، کیخسرو خروش، محمد احصایی، حسین محجوبی، ابراهیم حقیقی، ژازه طباطبایی، منوچهر شیبانی، محمد هادی فدوی، یداله کابلی، عنایت الله نظری نوری، سیف اله صمدیان، اسرافیل شیرچی، کامران عدل، سروژ بارسقیان، احمد مرشد لو، رضا حسینی، احمد آریامنش و … به نمایش در آمده است. این نمایشگاه در جهت ساخت قرنطینه (مرکز بازپروری) برای کودکان دارای بیماری نقص ایمنی اولیه برپا خواهد شد و عواید حاصل از آن برای ساخت این مرکز پزشکی کودکان در منطقه گلستانک کرج هزینه خواهد شد.

نمایشگاه “برای نجات کودکان” تا 24 آذرماه 1396 در گالری پردیس سینمایی ملت به نشانی خیابان ولیعصر(عج)، ابتدای بزرگراه نیایش، روبروی کردستان، طبقه منفی 2 میزبان هنردوستان و خیرین است.

همچنین ببینید

کتاب کوچه

جلد سیزدهم «کتاب کوچه» احمد شاملو با همکاری آیدا سرکیسیان شامل حرف «ح» منتشر شد

به گزارش گوهران، جلد سیزدهم «کتاب کوچه» (جامع لغات، اصطلاحات، تعبیرات، ضرب‌المثل‌های فارسی) در ۷۷۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − ده =