خانه / نوشتار و اخبار / رمان پرفروش «اتاق» نوشته «اما دون‌اِهو» به روی صحنه رفت

رمان پرفروش «اتاق» نوشته «اما دون‌اِهو» به روی صحنه رفت

رمان پرفروش «اتاق» – نوشته «اما دون‌اِهو» – پس از اقتباس در سینما، تبدیل به اثری نمایشی می‌شود. به گزارش گوهران، «استیج» نوشت: رمان «اتاق» که سال گذشته راهی سینماها شد و جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی زن را از آکادمی اسکار گرفت، قرار است روی صحنه تئاتر روایت شود.

این رمان در سال ۲۰۱۰ به قلم «اما دون‌اِهو» به نگارش درآمد و به فهرست نهایی جایزه مهم «من بوکر» راه پیدا کرد. کسب جوایز «اورنج» و کشورهای مشترک‌المنافع هم از دیگر افتخاراتی هستند که «اتاق» برای نویسنده‌اش به ارمغان آوردداستان این رمان معاصر درباره‌ی دختری است که در نوجوانی دزدیده می‌شود و چندین سال به همراه پسر هفت ساله‌اش که درکی از دنیای بیرون ندارد، ‌در یک اتاق محبوس می‌شود. «بری لارسن» و «جیکوب ترمبلی» بازیگرانی بودند که نقش این مادر و پسر را در فیلم سال ۲۰۱۵ «لنی آبراهامسون» ایفا کردند.

»لارسن» – بازیگر فیلم اقتباسی «اتاق» – جوایز رقابت‌های اسکار،‌ بفتا، گلدن گلوب و انجمن‌ بازیگران سینمایی را هم دریافت کرد. فیلم «اتاق» علاوه بر این،‌ نامزد سه جایزه اسکار دیگر از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی شده بوداقتباس نمایشی رمان «اتاق» را «کورا بیسِت» بر عهده گرفته است. این اثر از ۱۰ می تا ۳ ژوئن ۲۰۱۷ در لندن روی صحنه خواهد رفت.

همچنین ببینید

جان لوکری

رمان جدید «جان لوکری» در راه است

مدیر برنامه‌های «جان لوکری» نویسنده ۸۵ ساله انگلیسی از انتشار رمان جدید این نویسنده با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هفت =